Похід в гори по Чорногірському хребту або Чорногорі
Цей маршрут по найвищому гірському хребту в українських Карпатах, простори якого тягнуться на цілих 40 кілометрів. Чорногірський хребет входить до складу Карпатського біосферного заповідника. Мрія кожного мандрівника піти в похід по Чорногірському хребту, і не дарма! Тут і гори, і ліси, і льодовикові озера, і гірські галасливі річки, і карпатські полонини, на яких місцеві гуцули випасають худобу... і тут так по-домашньому просто і затишно! У всіх на слуху такі відомі: Говерла, Петрос, польська обсерваторія на горі Піп-Іван Чорногірський (Білий Слон), скелі Шпиці, Ребра, метеостанція на горі Пожижевська, Вухатий Камінь, озеро Несамовите, озеро Бребенескул, озеро Марічейка і багато-багато іншого, всього не перелічиш. Рельєф хребта - від букових, ялинкових і смерекових лісів до пологих полонин, вкритих рододендроном (в народі «червона рута»), від непрохідних заростей ялівцю і альпійки до крутих і обривистих скельних відрогів. А скільки ягід і грибів влітку і восени!.. Все це похід по Чорногірському хребту!
- послуги інструктора-провідника
- 3-х разове харчування на маршруті
- використання котлів, пальників, газу
- плата за вхід в заповідник
- групова аптечка
- консультації стосовно підготовки до походу
- прокат особистого спорядження (палатка, рюкзак, спальник і т.і.)
- переїзди по маршруту (від 650 грн, залежить від кількості учасників)
Маршрут походу в Карпати по Чорногірському хребту:
Івано-Франківськ - с.Дземброня - пол.Смотрич - водоспади Вухатого Каменя - г.Вухатий Камінь (1864 м) - г.Піп-Іван Чорногірський (2028 м) - г.Дземброня (1877 м) - г.Мунчел (1998 м) - г.Бребенескул (2035 м) - оз.Бребенескул (1801 м) - г.Гутен-Томнатик (2016 м) - г.Ребра (2001 м) - г.Шпиці (1863 м) - оз.Несамовите (1750 м) - г.Туркул (1933 м) - г.Данциж (1850 м) - г.Пожижевська (1822 м) - г.Брескул (1911 м) - г.Говерла (2061 м) - ур.Перемичка - пол.Скопеска (1518 м) - г.Петрос (2020 м) - пол.Шумнеска - г.Шешул (1726 м) - г.Копиця (1689 м) - пол.Менчул - с.Кваси - Івано-Франківськ
День 1. Дземброня - водоспади Вухатого Каменя - Вухатий Камінь (1864 м)
Група в похід збирається о 8:00 на залізничному вокзалі Івано-Франківська: знайомство, розподіл харчів і короткий інструктаж. Трансфер до Дземброні - самого високогірного села в українських Карпатах. Це улюблений маршрут фотографів, оскільки звідси відкриваються чудові краєвиди на хребет, і саме село виглядає дуже мальовничо. Починаємо похід в гори по Чорногірському хребту. Маршрут проходить повз колибу, де влітку живуть пастухи і роблять дуже смачний карпатський сир. Весь день набираємо висоту - адже ми піднімаємося на найвищий в України - Чорногірський хребет. Сьогодні побачимо Дзембронські водоспади і гору Вухатий Камінь (1864 м) – незвичайні місця, які запам'ятовуються. Ночівля біля руїн старого притулку або, як в народі називають це місце, урвище Квадрат.
Денний перехід 10 км, ночівля на висоті 1800 м
День 2. Смотрич (1898 м) - обсерваторія Піп-Іван Чорногірський (2028 м) - Дземброня (1877 м) - Мунчел (1998 м) - Бребенескул (2035 м) - озеро Бребенескул
Вранці швидкі збори і сніданок, тому що плани на сьогоднішній похід по Чорногірському хребту великі. Радіальний маршрут на гору Смотрич (1898 м), далі стара польська обсерваторія і гора Піп-Іван Чорногірський (2028 м). Взимку це місце, через велику кількість снігу і сильних вітрів, приймає абсолютно химерний вигляд, за що отримало назву серед туристів Білий Слон. Наш маршрут проходить на такій висоті, що смерекових лісів вже немає, місцями можуть зустрічатися зарості альпійки, проте краєвиди на хребет і околиці неймовірні, і чим далі - тим крутіші! Далі похід по Чорногірському хребту нам відкриє гори Дземброня (1877 м), Мунчел (1998 м) і Бребенескул (2035 м). На Чорногорі часті сильні вітри, до того ж в будь-яку пору року, і здається, що тебе підносить на крилах. Дякуючи рюкзаку - не дає злетіти! На ночівлю маршрут спускається до озера Бребенескул (1801 м) - гарне і затишне місце.
Денний перехід 12 км, ночівля на висоті 1800 м
День 3. Гутен-Томнатик (2016 м) - Ребра (2001 м) - озеро Несамовите (1750 м)
Похід по Чорногірському масиву в самому розпалі! Від озера піднімаємося на хребет і тримаємо курс на гору Гутен-Томнатик (2016 м). Крок за кроком прямуємо по Чорногірському масиву і насолоджуємося панорамами на всі 3600: видно хребет Горгани, Мармароси, в ясну погоду можна навіть румунські гори розгледіти. Далі на нас чекають Ребра (2001 м), впізнати їх нескладно, тому що повністю виправдовують свою назву. Сьогоднішня ночівля біля відомого озера Несамовите (1750 м), овіяного безліччю легенд і непередбачуваного своєї погодою.
Денний перехід 10 км, ночівля на висоті 1750 м
День 4. Шпиці (1863 м) - Туркул (1933 м) - похід на Говерлу (2061 м) - полонина Скопеска (1518 м)
Сьогодні знов насичений і цікавий день походу по Чорногірському хребту. Попереду в нас відома своєю незвичайною формою гора Шпиці (1863 м), далі маршрут: гора Туркул (1933 м), Данциж (1850 м) і діюча метеостанція на горі Пожижевська (1822 м). Проходимо Брескул (1911 м) і ось символ України - гора Говерла (2061 м). З вершини спускаємось, і альпійка змінюється смерековими та буковими лісами. Ночівля запланована на полонині Скопеска (1518 м).
Денний перехід 14 км, ночівля на висоті 1518 м)
День 5. Похід на Петрос (2020 м) - полонина Шумнеска (1590 м)
Наш похід по Чорногірському хребту дістався відомого Петроса (2020 м). Маршрут і підйом на нього буде навіть крутішим, ніж на Говерлу, тому потрібно бути обережними і розраховувати сили. Біля підніжжя гори влітку багато чорниці (афини), і бажаючі можуть поласувати цією ягодою. Також можна зібрати запашних карпатських трав для вечірнього чаю, а можливо хтось і додому захоче привезти. Дорогою нам можуть зустрічатися вівці та корови, яких тут часто випасають, вони абсолютно доброзичливі, тому що вже звикли до таких супутників. Ночівля на полонині Шумнеска (1590 м).
Денний перехід 14 км, ночівля на висоті 1590 м
День 6. Шешул (1726 м) - полонина Менчул - село Кваси
Крайній ходовий день похода по Чорногірському хребту. Пройдемо Шешул (1726 м) і Копицю (1689 м), крізь полонину Менчул виходимо в село Кваси, звідки вертаємося до Івано-Франківська. Похід по Чорногірському хребту зі своїми пригодами підійшов до кінця.
Денний перехід 10 км
Додаткові фото з маршруту:
• намет двошаровий (місце в наметі)
• рюкзак 50-60-70 літрів (з рейнкавером)
• спальник з температурою комфорту 0°С
• карімат (килимок)
• сидушка (піддупник)
• трекінгові палиці (бажано)
• гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
• сонцезахисні окуляри
• сонцезахисний крем (не менше 30 SPF) + бальзам для губ
• налобний ліхтарик
• мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
• особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
• особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
• трекінгові черевики (бажано мембрана типу GORE-TEX і міцна підошва типу Vibram)
• сандалі або шльопанці для табору
• трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
• шорти
• мембранна куртка або штормовка
• бажано водозахисні штани
• фліска
• головний убор - кепка (краще бедуінка) або Бафф, панама
• шапка тепла, перчатки
• термо-футболки з коротким рукавом для повсякденного носіння (1-2 шт)
• легка сорочка або футболка з довгим рукавом, щоб не обгоріти
• термо-футболка з довгим рукавом і термо-штани
• шкарпетки легкі на кожен день (не менше 3 пар) і теплі (1 пара)
• купальник / плавки
• дощовик (пончо)
• пляшка для води / фляга для денних переходів 1-1,5 л