УНІКАЛЬНИЙ АВТОРСЬКИЙ ТУР. Друзі, ми як завжди, хотіли придумати для вас найцікавіший маршрут і краще, ніж у інших. І так воно і вийшло!
Карійська стежка - це похід не для досягнень і підкорювань, не для гонок, аби побачити все і по-максимуму за одну поїздку, а для справжнього релаксу в Туреччині. Хоча вражень буде не менше, вже повірте! Чудовий варіант для тих, хто хоче поєднати атмосферу походу в гори з легкими навантаженнями, нікуди не поспішати, досить багато купатися в морі і насолоджуватися сходами і заходами на березі. Також поплаваємо на катері по бухтах і заглянемо в античне місто Кнідос.
Маршрут Карійською стежкою проходить мальовничими бухтами і узбережжям Егейського моря з маленькими провінційними містечками Туреччини. Звичайно, на Карійській стежці будуть гори, соснові ліси, оливкові і мигдалеві гаї, багато фруктів, зелені і квітів навесні. І при цьому комфортні кемпінги та дуже тепла погода. Ще великий плюс цього маршруту по Туреччині - мало людей. Загалом, час збирати рюкзаки в похід!
За час походу по Карійській стежці ми:
- пройдемо мальовничими горами півострову Датча
- відпочинемо на затишних пляжах і в диких бухтах Егейського моря
- будемо зустрічати світанки і заходи сонця прямо на березі моря
- отримаємо задоволення від краси напів-диких місць, далеко від галасливих маршрутів Туреччини
- поплаваємо на катері затокою і накупаємось в морі
- відвідаємо стародавнє місто Туреччини – Кнідос
- погуляємо старою частиною міст: Бодрум і Мармарис
- скуштуємо турецької кухні в місцевих ресторанчиках
- вдосталь наїмося свіжих фруктів
Громадянам України, Росії та Республіки Білорусь для в'їзду до Туреччини достатньо закордонного паспорту, візу оформляти не потрібно!
Квитки на авіа-переліт від PEGASUS https://www.flypgs.com/
- послуги інструктора-провідника
- 3-х разове харчування на пішому маршруті
- використання котлів, пальників, газу
- групова аптечка
- організація логістики під час походу
- консультації стосовно туру: підготовка, переліт, особливості по країні і ін.
- авіа-переліт в обидва боки - від 180$
- переїзди по маршруту
- екскурсія на катері (за бажанням)
- проживання в платних кемпінгах та отелях
- харчування в кафе і ресторанах, сувеніри
- відвідування пам'яток або інших цікавих місць
- медичне страхування
Всі додаткові витрати складають приблизно 150$ (без перельоту)
Карійська стежка - маршрут походу по Туреччині:
Бодрум - півострів Датча - Овабюкю - Паламутбюкю - Кнідос - Мармарис - Даламан
День 1. Бодрум - Півострів Датча
Група збирається в Туреччині - аеропорт Бодрум. Йдемо гуляти старим містом, випити кави в одному з чудових кафе з краєвидом на море, а далі вирушаємо на поромі в місто Датча. Трохи гуляємо містом, купаємося в морі і вирушаємо на маршрут. Сьогодні похід по Карійській стежці йде уздовж моря через кілька хороших бухт і повільно набирає висоту майже 400 метрів. А після перевалу ми спускаємося знову до моря в кемпінг, де буде все необхідне: wi-fi, санвузол і чудове море в мальовничій бухті. Тому тут ми зупиняємося на дві ночі.
Маршрут 10 км
День 2. Радіальний похід по Карійській стежці
День релаксу та відпочинку в приголомшливому місці. Сьогодні у нас днювання в кемпінгу. Можемо купатися, засмагати і нікуди не ходити, а можемо досліджувати сусідні бухти. Їх на Карійській стежці достатньо. І кожна не схожа на попередню.
День 3. Овабюкю
Продовжуємо похід Карійською стежкою вздовж узбережжя. Тренуємо силу волі: потрібно пройти і поплавати не в кожній красивій бухті, яких по маршруту буде багато. По-дорозі ми зайдемо в кафе і пообідаємо, а заночуємо в дерев'яних бунгало в місті Овабюкю.
Похід 10 км
День 4. Паламутбюкю
Сьогодні наш похід пролягає через мальовничі пагорби Карійської стежки з краєвидом на море. І набравши 250 метрів, ми спускаємось до моря на місце ночівлі. Це дуже великий кемпінг з гарною інфраструктурою, тому тут ми зупиняємося на дві ночі. А на вечерю прогуляємося в ресторанчик в сусіднє селище Паламутбюкю.
Похід 5 км
День 5. Пляжний відпочинок
Знову пауза в поході по Карійській стежці, і ми цілий день проводимо біля моря: купаючись і загоряючи. Це буде нескладно, адже місця тут мальовничі і тихі, навіть для Туреччини. Якраз для цього ми і втекли подалі від усіх.
День 6. Продовження походу Карійською стежкою
Знову вирушаємо трохи далі в гори. Але ще зайдемо на морозиво в кафе, у вже добре знайомому місті Паламутбюкю. Після досить довгої і нудної асфальтної дороги, маршрут повертає на мальовничу гірську стежку. Набираємо близько двохсот метрів висоти, і знову спускаємося до моря. Сьогодні заночуємо в наметах на покинутій дачі, де все дбайливо зробили і залишили, як ніби, для нас.
Похід 11 км
День 7. Античне місто Кнідос
Сьогодні у нас довгий день, тому встаємо рано. Нам треба пройти дуже гарні бухти Карійської стежки і кілька разів скупатись, а на обід встигнути в ресторанчик біля руїн стародавнього міста Туреччини - Кнідос. Оглядаємо руїни, і час вибиратися в цивілізацію. Сідаємо на автобус або беремо таксі і їдемо в Мармарис. На ночівлю поселяємося в готелі.
Похід 8 км
День 8. Мармарис
На завершення нашої подорожі по Туреччині, ми зовсім розслабимось і візьмемо екскурсію на катері. Нас цілий день будуть возити гарними бухтами, де ми зможемо купатися і стрибати у воду прямо з борту. Похід Карійською стежкою завершено, і ввечері ми вилітаємо на Київ з Даламану. Туреччина, до нових зустрічей!
- намет двошаровий (місце в наметі)
- рюкзак 50-60 літрів (з рейнкавером)
- спальник з температурою комфорту +7°С
- карімат (килимок)
- сидушка (піддупник)
- трекінгові палиці (бажано)
- гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
- сонцезахисні окуляри
- сонцезахисний крем (не менше 30 SPF) + бальзам для губ
- налобний ліхтарик
- мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
- особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
- особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
- трекінгові черевики легкі (бажано підошва типу Vibram) або кросівки
- сандалі або шльопанці для табору і моря
- трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
- шорти
- мембранна куртка
- фліска або легка пуховка (пуховий светр, пухова желетка)
- головний убор - кепка (краще бедуінка) або Бафф, панама
- термо-футболки з коротким рукавом для повсякденного носіння (2-3 шт)
- легка сорочка або футболка з довгим рукавом, щоб не обгоріти
- термо-футболка з довгим рукавом і термо-штани
- шкарпетки легкі на кожен день (не менше 4 пар)
- купальник / плавки
- дощовик (пончо)
- пляшка для води / фляга для денних переходів - мінімум 1,5 л