Похід навколо Монблану в Альпи

Кілометраж: 
115 км
Тривалість: 
9 днів
Складність: 
Середній
Дата: 
08.07-16.07
Місце початку туру: 
Шамоні
Місце закінчення туру: 
Шамоні
Вартість: 
690 Є
Подати заявку

Похід довкола Монблану у форматі БЕЗ РЮКЗАКІВ. Всі переходи без речей. Ночівлі в кемпінгах, куди рюкзаки та продукти доставляє трансфер.

Вартість 690 Є - для группи від 8 людей
Вартість 780 Є - для группи 6-7 людей
 

Якщо Ви ніколи не бували в Альпах, але хочете піти в похід по цих горах, тоді трекінг навколо Монблану - оптимальний варіант. Тур де Монблан стартує і фінішує в долині Шамоні. Тут, до речі, можна і затриматися на пару днів після походу - трохи відпочити від навантаження і не похапцем повертатися додому.

Саме похід навколо Монблану (Tour du Mont Blanc) - один з десяти найбільш мальовничих і популярних треків Світу, і подорож через три країни! Що ж на нас чекає попереду? Неймовірні панорами Альп і вічні сніги самого Монблану, сяють і виграють на сонці, як зоряний пил. Фантастичні фігури скель і довгі язики льодовиків в оточенні лісистих пагорбів і долин; кришталеві гірські озера і шумні водоспади; затишні і ретельно прибрані селища - і це далеко не повний перелік. Похід навколо Монблану залишає незабутні враження, більше сказати переворот у свідомості. Як то кажуть, «Краще один раз побачити, ніж десять разів почути»!

За час походу довкола Монблану ми:

 • побуваємо на Батьківщині альпінізму в самому його серці - Шамоні
 • пройдемось одним із найяскравіших треків Світу
 • побачимо зблизу найвищу гору Європи - легендарний Монблан (4810 м)
 • відвідаємо три країни: Францію, Італію і Швейцарію
 • піднімемося на найвищу канатну станцію Європи - Aiguille du Midi (3842 м)
 • пройдемо вісім (!) найкрасивіших і високогірних перевалів довкола Монблану
 • помилуємося неприступними скельними хребтами і вершинами Альп
 • познайомимося з життям і побутом альпійських сіл і селищ
 • розглянемо місцеву флору і фауну, побачимо справжніх альпійських корівок і бабаків
 • скуштуємо місцевої кухні, швейцарського шоколаду, французьких сиру і вина
 • зануримося в неймовірну туристичну атмосферу Альп
У ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО: 
 • послуги інструктора-провідника
 • 3-х разове харчування на маршруті
 • використання котлів, пальників, газу
 • групова аптечка
 • перевозка рюкзаків / речей під час походу
 • організація логістики під час походу
 • консультації стосовно туру:  підготовка, переліт, особливості по країні і ін.

 

У ВАРТІСТЬ НЕ ВКЛЮЧЕНО: 
 • авіа-переліт в обидва боки
 • переїзди по маршруту
 • проживання в кемпінгах
 • харчування в кафе і ресторанах, сувеніри
 • підйомники
 • медичне страхування

Всі додаткові витрати складають 150-200 Є (без перельоту)

 

Маршрут походу навколо Монблану:

Шамоні - перевал Bellevue (1801 м) - пер.Col de Tricot (2120 м) - пер.Bonhomme (2329 м) - пер.La Croix du Bonnehome (2670 м) - пер.Col de la Seigne (2516 м) - Курмайор - пер.Col de Grand Ferret (2537 м) - Ла Фулі - Champex - льодовик Glacier du Trient - пер.Col de Balme (2195 м) - гора Aiquillette de Posettes (2201 м) - кемпінг Ле Тур - Aiquillette d'Argentiere (1893 м) - Шамоні

День 1. Шамоні

День збору і зустрічі групи в похід навколо Монблану. Найпростіший спосіб дістатися до Франції - переліт до Женеви або до Мілану, а звідти автобусом до Шамоні. По приїзду селимося в кемпінгу в центрі міста, залишаємо речі і вирушаємо на прогулянку. Тут є що подивитись! Практично все говорить нам про виникнення альпінізму в цих місцях: пам'ятники першим підкорювачам, малюнки на будинках, плакати, сувенірні лавки, безліч магазинів зі спорядженням, затишні кафешки і т.і. Тут саме повітря говорить нам про те, що ось вона - столиця альпінізму і походу в гори. Неймовірна атмосфера і кількість щасливих людей... Відпочиваємо після перельоту і освоюємось, адже завтра починаємо наш похід навколо Монблану.

 

 

День 2. Селище Лез-Уж - Bellevue (1801 м) - льодовик Bionnassay - Les Contamines Montjoie

Зрання виїжджаємо автобусом до селища Лез-Уж, щоб почати наш похід довкола Монблану. Звідти підйомником рухаємося до перевалу Bellevue (1801 м), набираючи приблизно 800 метрів висоти. Тут ми можемо побачити гірський трамвайчик, який підвозить туристів і альпіністів до оглядового майданчику Nid d'Aigle (2372 м) з чудовим краєвидом на гору Монблан. Похід рухається вперед до величезного льодовика Bionnassay, а далі до наступного перевалу Col de Tricot (2120 м). Навіть перший день походу навколо Монблану дуже вражає. Тут робимо привал, щоб розглянути навколишні красоти Альп. З перевалу серпантинною стежкою спускаємось в долину, де ми можемо побачити уклад життя французьких пастухів. Ще трохи ходового дня походу навколо Монблану, і за селищем Les Contamines Montjoie стаємо на ночівлю в кемпінгу.

Денний перехід 15 км

 

 

День 3. La Croix du Bonnehome (2670 м) - Col de la Seigne (2516 м)

Триває похід довкола Монблану. Традиційно: сніданок, збори і знову в дорогу. Сьогодні на нас чекають ще два перевали: La Croix du Bonnehome (2670 м) і Col de la Seigne (2516 м), з яких відкриваються чудові краєвиди на Альпи і скелясті гори довкола Монблану. Якщо пощастить, на своєму шляху ми можемо зустріти бабаків, за якими спостерігати одне задоволення, ну і звичайно фотографувати. Подолавши, один за одним, перевали, спускаємось в гірську долину. На ночівлю стаємо в кемпінгу, де купимо місцевого хліба і сиру.

Денний перехід 13 км

 

 

День 4. Похід довкола Монблану - італійські Альпи

Новий день – наступний перевал і вже нова країна - Італія! Наш похід довкола Монблану рухається до кордону гарним маршрутом: гори, скельні вершини, снігові шапки і льодовики - обступають з усіх боків. Здається, рукою подати до Монблану! З перевалу знову вниз в долину. І тут пейзаж різко змінюється: проходимо гірський притулок, нас зустрічає водоспад, бірюзове озеро і далі листяний ліс. Вас вітають італійські Альпи. Сьогоднішню ночівлю походу довкола Монблану робимо в кемпінгу по сусідству з Курмайором.

Денний перехід 14 км

 

 

День 5. Курмайор - долина Val Ferret - Col de Grand Ferret (2537 м) - Швейцарія

Продовжуємо наш похід довкола Монблану і рухаємось до містечка Курмайор. У нас є трохи часу, аби прогулятись центром і скуштувати смачних італійських круасанів с горнятком кави. Далі автобусом під'їжджаємо в долину Val Ferret. Наш похід довкола Монблану сьогодні вже перевалить до Швейцарії. Йдемо шикарною лісовою стежкою, яка скоро приведе нас до справжніх альпійських луків, як з реклами шоколаду Milka. А ось ще один льодовик, повільно сповзає з Монблану... Потроху набираємо висоту і рухаємося до перевалу Col de Grand Ferret (2537 м), за яким нас зустрічає Швейцарія. Перед нами край всесвітньо відомих годинників і банків, і не менш шикарних Альп. На ночівлю зупиняємось в кемпінгу.

Денний перехід 13 км

  

  

День 6. Гора Grande Jorasses (4208 м) - село Ла Фулі (La Fouly) - селище Шампе (Champex)

Помилувавшись краєвидами на сусідні хребти і гору Grande Jorasses (4208 м), спускаємось в мальовничу горну долину села Ла Фулі (La Fouly). Похід навколо Монблану в Швейцарії буде Вас дивувати на кожному кроці. Нас радо зустрічають вулички швейцарської глибинки: охайні, дбайливо доглянуті і заквітчані. Автобусом під'їжджаємо до наступного милого селища - Шампе (Champex), яке розташувалось біля гарного гірського озера. Час походу навколо Монблану пробігає досить швидко. Ось і наступна ночівля в кемпінгу.

Денний перехід 15 км

  

 

День 7. Похід по Швейцарії: льодовик Glacier du Trient

Попереду ще один день походу по Швейцарії. Нас і надалі супроводжують чудові пейзажі з селищами. У другій половині дня спускаємось в чергову долину, підшукуючи затишне місце для ночівлі в кемпінгу. У нас ще є час прогулятись в радіалку. А ось і льодовик Glacier du Trient, довжина якого досягає 4,5 км, - один з самих потужних і гарних на нашому маршруті. Сьогодні ми потроху замикаємо похід навколо Монблану, і завтра вже знову будемо у Франції.

Денний перехід 15 км

  

 

День 8. Перевал Col de Balme (2195 м) - Шамоні

Сьогодні проходимо наш завершальний день походу навколо Монблану і перевал - Col de Balme (2195 м), за яким ми опинимося у Франції. З перевалу відкривається шикарний вигляд на Монблан, сусідні гори і всю долину Шамоні. Спускаємося вниз, звідки переїжджаємо в Шамоні і вже знайомий кемпінг. Святкова вечеря і збори. Адже завтра повертаємось на Батьківщину.

Денний перехід 15 км

  

  

День 9. Aiguille du Midi (3842 м), льодовик Мер де Гласье, гора Бревент

Похід навколо Монблану в активній фазі завершено. День прогулянок, екскурсій і покупки сувенірів. Радимо піднятися підйомником на гору Aiguille du Midi (3842 м). На вершині побудоване ціле багатоповерхове місто, в якому є оглядові майданчики, мости, галереї, невеликий музей, ресторан та інше... З такої висоти все як на долоні! Краєвиди захоплюючі! Якщо внизу було літо, то нагорі - царство снігу і льоду, які тягнуться на сотні кілометрів... Альтернативою підйомнику може стати екскурсія до величезного льодовика Мер де Гласье на старовинному трамвайчику або підйомник на гору Бревент, звідки відкривається приголомшливий вигляд на все плато Монблану. А якщо хочеться просто відпочити - можна неспішно прогулятися вуличками Шамоні, пообідати в ресторанчику і закупитись сувенірами або спорядженням і одягом.

 

 

Додаткові фото з маршруту:

 

  

  

  

 

Необхідний перелік спорядження та одягу для походу

• намет двошаровий (місце в наметі)
• рюкзак 50-60-70 літрів (з рейнкавером)
• спальник з температурою комфорту 0… -2°С
• карімат (килимок)
• сидушка (піддупник)
• трекінгові палиці (бажано)
• гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
• сонцезахисні окуляри
• сонцезахисний крем (не менше 30 SPF) + бальзам для губ
• налобний ліхтарик
• мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
• особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
• особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
• трекінгові черевики (бажано мембрана типу GORE-TEX і міцна підошва типу Vibram)
• сандалі або шльопанці для табору
• трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
• шорти
• мембранна куртка або штормовка
• фліска та легка пуховка (пуховий светр, пухова жилетка)
• головний убор - кепка або Бафф, панама
• шапка тепла, перчатки
• термо-футболки з коротким рукавом для повсякденного носіння (2-3 шт)
• легка сорочка або футболка з довгим рукавом, щоб не обгоріти
• термо-футболка з довгим рукавом і термо-штани
• шкарпетки легкі на кожен день (не менше 4 пар) і теплі (1 пара)
• дощовик (пончо)
• пляшка для води / фляга для денних переходів – 1-1,5 л

Відгуки туристів про похід

Похід довкола Монблану, 06.07-14.07.19
Старжинська Тетяна, м.Івано-Франківськ

Чи можна ходити одними й тими самими маршрутами, щоб вони не набридали? Можна! Особливо, якшо це похід навколо Монблану. Навпаки, важко набратись сил, щоб звідси поїхати)

В Альпах все інакше. По-перше, самі гори і природа – настільки яскраві і гарно божевільні...

Поход вокруг Монблана, 06.07-14.07.19
Тамара и Александр Поляковы, г.Киев

Разнообразные! Прежде всего Дух гор! Красота необыкновенная, величественность гор заставляет чувствовать себя маленьким-маленьким человечком, в уходящей за горизонт чередой гор. Перевалы, реки...

Похід довкола Монблану, 08.09-16.09.18
Старжинська Тетяна, м.Івано-Франківськ

Ну що вам, друзі, розказати про ці місця? Вони дивовижні, неймовірні, які перевернуть вашу свідомість назавжди! Повертатись звідти в нашу буденність точно не захочеться... і про це неможливо розказати словами...