Піший похід по Сванетії

Кілометраж: 
70 км
Тривалість: 
9 днів
Складність: 
Середній
Дата: 
22.07-30.07
Місце початку туру: 
Батумі
Місце закінчення туру: 
Батумі
Вартість: 
390 $
Подати заявку

Існують різні гірські походи по Грузії, ми ж з вами вирушимо в піший похід по Сванетії, яка знаходиться на Південному схилі Великого Кавказького хребта. На щастя, походи по Сванетії були відкриті для туризму порівняно недавно, тому ми маємо можливість побачити величну природу, побут і культуру цих місць майже в первозданному вигляді.

«Хто не був в Сванетії - той не бачив Грузії!» Це край не для легкої автомобільної подорожі, а місце для довгих походів в гори з рюкзаками і наметами. Чим ми з вами і займемось! Наш похід в Сванетії пройде через гори і долини, бурхливі річки та дзеркальні озера, дозволить побачити величезні льодовики і відомі величні вершини: Ушба (4700 м), Гестола (4859 м), Тетнульд (4858 м), Шхара (5068 м), і звісно сванські вежі.

За час походу по Сванетії ми:

  • пройдемо одним із найяскравіших і високогірніших маршрутів Грузії
  • побачимо найвищі вершини Сванетії - Ушба (4700 м), Гестола (4859 м), Тетнульд (4858 м), Шхара (5068 м) і сам Головний Кавказький хребет
  • розглянемо відомі Сванські вежі, аналога яким немає в усьому Світі
  • сходимо до потужних льодовиків Сванетії
  • побуваємо в найвисокогірнішому селищі Європи - Ушгулі
  • на власному досвіді відчуємо всю привітність і гостинність сванов і грузинів
  • познайомимось з життям і побутом сванських сіл і селищ
  • відпочинемо на пляжах Чорного моря
  • прогуляємось сучасною галасливою набережною і тихими старими вуличками Батумі
  • скуштуємо смачною місцевої кухні
  • відпочинемо в дружній компанії однодумців

Громадянам України, Росії та Республіки Білорусь для подорожі по Грузії або Сванетії достатньо закордонного паспорту, візу оформляти не потрібно!

У ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО: 
  • послуги інструктора-провідника
  • 3-х разове харчування на маршруті
  • використання котлів, пальників, газу
  • групова аптечка
  • всі трансфери по маршруту: Батумі – Сванетія - Кобулеті
  • організація логістики під час походу
  • консультації стосовно туру:  підготовка, переліт, особливості по країні і ін.

 

У ВАРТІСТЬ НЕ ВКЛЮЧЕНО: 
  • авіа-переліт в обидва боки (приблизно 200$)
  • переїзди по маршруту
  • прокат особистого спорядження (намет, рюкзак, спальник і т.д.)
  • медичне страхування
  • харчування в кафе / ресторанах
  • особисті витрати /сувеніри

Всі додаткові витрати складають приблизно 150$ (без перельоту)

 

Маршрут пішого походу по Сванетії:

Батумі - Мазері - Местія - льодовик Ушба - Адіші - льодовик Лардаар – перевал Чхутнієрі (2720 м) - Іпралі - Ушгулі - льодовик Шхара – Кобулеті  – Батумі

День 1. Батумі - Мазері

Група в похід по Сванетії зустрічається в аеропорту міста Батумі. Далі найнятим транспортом переїжджаємо в Верхню Сванетію. В маленьке гірське поселення Мазері веде одна автомобільна дорога - гірський серпантин, з нескінченними поворотами, спусками і підйомами, тунелями через гори і приголомшливими краєвидами. Дорогою ми зупиняємось на обід біля Інгурського водосховища, щоб скуштувати домашньої грузинської кухні. Переїзд займе півдня, тому до Мазері добираємось вже надвечір. Поселення, вечеря та відпочинок.

Ночівля на висоті 1500 м

   горцы сванцы фото

День 2. Похід до льодовика Ушби - водоспад Шдугра (Shdugra Waterfall)

Сьогодні піший день походу по Сванетії, але без речей. По-тихеньку акліматизовуємось і вирушаємо в радіалку до льодовика Ушби і водоспадам Шдугра. Ушба або, як її ще називають, вухата гора - один із символів Сванетії і вельмишановна серед альпіністів. А її льодовик - це величезний живий монстр: він гримить, клекоче, живить бурхливу стрімку річку і звичайно притягує, як щось незвідане і магічне. Водоспади вражають не менше: величезні, бурхливі, в оточенні скель та зелені. День буде яскравим. Ночівля на попередньому місці.

Денний маршрут 15 км, ночівля на висоті 1500 м

   сванетия поход гора Ушба

День 3. Местія – Адіші

Прощаємося з милим селищем Мазері та переїжджаємо до Местії – столиці Сванетії. Сьогодні ми вперше побачимо сванські вежі - візитну картку Сванетії, які надалі будуть супроводжувати нас по всьому маршруту слідування. Зупиняємось у центрі попити кави та пройтися вуличками, а далі переїжджаємо до Tetnuldi Ski Resort, аби зекономити час та сили. І ось тепер переходимо до більш активної частини походу по Сванетії. Відтепер в поході нас будуть супроводжувати захоплюючі краєвиди на гірські вершини, сьогодні це Сванський хребет, гори Головного Кавказького хребта: Гестола (4859 м), Тетнульді (4858 м) і не тільки... З перевалу спускаємось в долину до селища Адіші (2040 м). На ночівлю стаємо на березі гірської річки.

Денний маршрут 13 км, ночівля на висоті 2050 м

Местия  сванетия фото   Жабеши пеший поход по сванетии

   адиши горные походы в сванетии

День 4. Безенгійська стіна - льодовик Лардаарі - перевал Чхутнієрі (2720 м)

Сьогодні наймальовничіший і найскладніший день походу по Сванетії. Краса така, що захоплює подих і чим ти вище, тим більше і більше це відчуття охоплює тебе. Всюди така наявність кольорів, що здається художник помалював все довкола: білі, сині, смарагдові, жовті, зелені, червоні, помаранчеві... Пройшовши селище Адіші, маршрут похода  прямує вздовж Безенгійської стіни до льодовика Лардаарі, де ми змушені переходити річку вбрід. Вода бурхлива і холодна, по-цьому потрібно бути обережними! На цей випадок бажано брати з собою або легкі кросівки, або сандалі, босоніж річку не перейти. Далі через перевал Чхутнієрі (2720 м) спускаємося в долину річки Халдесчала і стаємо на ночівлю. Перед нами чудовий вид на гору Шхара та Безенгійську стіну, вершини якої на заході сонця забарвлюються в помаранчево-червоні кольори. В оточенні цієї краси і засинаємо. Ночівля в наметах.

Денний маршрут 14 км, ночівля на висоті 1800 м

  

  

День 5. Халде – Іпралі (1890 м) - Ушгулі (2200 м)

З ранку йдемо далі маршрутом і проходимо невелике селище Халде, а потім спускаємося в Іпралі, звідки нас забере трансфер. На нас чекає найбільше в Сванетії і друге найвисокогірніше селище в Європі - Ушгулі, розташоване на висоті 2200 м. Тут майже все збереглося з попередніх столітть, цивілізація торкнулася цього краю зовсім нещодавно і зовсім небагато, тому можна побачити життя сванів у всій красі, навіть зазирнути в середину сванської вежі. Корови, свині і кавказькі вівчарки розгулюють тут вільно і всюди, що надає додаткового шарму до місцевого колориту. Похід по Сванетії - це ще й смачно! Тут ми можемо скуштувати смачної грузинської кухні, приготовленої з любов'ю, до того ж дешевше, ніж потім це буде коштувати в Батумі. Ушгулі - наймасштабніше і колоритне зі всіх сванських сіл, з чудовим краєвидом на Шхару. Тому поселяємося в готель, йдемо вечеряти, оглядати сванські вежі та насолоджуватися красою гір.

Денний маршрут 10 км, ночівля на висоті 2200 м

  

День 6. Радіальний похід: Льодовик та озеро Шхари

Останній активний день походу по Сванетії, і він буде дуже яскравим і насиченим. Після сніданку вирушаємо у бік гори Шхара, щоб зблизька розглянути її величезні льодовики. Спочатку дорога йде вздовж галасливої річки Інгурі, а потім поступово починається підйом. Зупинимося біля джерела мінеральної води Нарзан і спробуємо її на смак. Чим вище піднімаємось, тим більше нам  відкриваються гори з потужними льодовиками. Палітра кольорів зашкалює: синьо-блакитне небо, білі піки, дуже багато соковитої зелені і різних квітів... гарно! Піднімаємось ще вище і доходимо до невеликого озера. Тут зупиняємось на каву та обід. Саме час зробити паузу в оточенні такої краси! Трохи відпочивши, гребенем продовжуємо наш похід. Надвечір повертаємось до Ушгулі.

Денний маршрут 17 км, ночівля на висоті 2200 м

  

  

День 7. Відпочинок на Чорному морі - Кобулеті

Здається, тільки прилетіли в Грузію, а похід завершується. Сьогодні ми прощаємось з горами Сванетії і їдемо до моря. Трансфер відвезе нас до Кобулеті, це зовсім недалеко від Батумі. Ми зупиняємось за містом у затишному кемпінгу, з просторими гальковими пляжами. Відпочинок та релакс. Звідси зовсім неподалік Кобулеті, куди ми можемо прогулятися і повечеряти в дуже класному рибному ресторані.

грузия поход к морю кобулети  

День 8. Батумі

Переходимо на інший тип відпочинку: прогулянки, об'їдання грузинськими стравами і дегустація вин. Хто хоче, може до обіду валятися на пляжі, хто хоче – їде в Кобулеті для дегустації та покупки вин, також можемо зайти на ринок купити домашнього сиру, солодощів та приправи. Після обіду їдемо до Батумі - сучасне курортне місто, набережна «вилизана» до блиску, хоч і має вона чималу протяжність: паркові зони, пляжі, багато сучасних будівель та цікавих скульптур, фонтанів, інших туристичних заманух.., а якщо хочете побачити «старе місто» - варто звернути на пару вуличок вглибину. Вечеряємо в ресторані, щоб відсвяткувати успішне закінчення походу та згадати його найяскравіші моменти. На ночівлю повертаємось у наш кемпінг.

батуми памятник влюбленным поцелуй  

  

День 9. Повернення додому

Снідаємо, насамкінець купаємось у морі, пакуємо рюкзаки та їдемо в аеропорт. До побачення, Грузіє!

Але якщо у вас є час, радимо відпочинок продовжити самостійно, тому що так багато цікавого ще варто побачити в Грузії, і обов'язково відвідайте Тбілісі.

 

Необхідний перелік спорядження та одягу для походу

• намет двошаровий (місце в наметі)
• рюкзак 50-60-70 літрів (з рейнкавером)
• спальник з температурою комфорту 0°С
• карімат (килимок)
• сидушка (піддупник)
• трекінгові палиці (бажано)
• гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
• сонцезахисні окуляри
• сонцезахисний крем (не менше 30 SPF) + бальзам для губ
• налобний ліхтарик
• мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
• особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
• особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
• трекінгові черевики (бажано мембрана типу GORE-TEX і міцна підошва типу Vibram)
• сандалі для табору, моря і переправи
• трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
• можна взяти запасні штани для щоденного носіння
• шорти
• мембранна куртка або штормовка
• бажано мембранні водозахисні штани
• фліска та легка пуховка (пуховий светр, пухова желетка)
• головний убір - кепка (краще бедуінка) або Бафф, панама
• шапка тепла, перчатки
• термо-футболки з коротким рукавом для повсякденного носіння (2-3 шт)
• легка сорочка або футболка з довгим рукавом, щоб не обгоріти
• термо-футболка з довгим рукавом і термо-штани
• шкарпетки легкі на кожен день (не менше 4 пар) і теплі (1 пара)
• купальник / плавки
• дощовик (пончо)
• пляшка для води / фляга для денних переходів – 1-1,5 л

Відгуки туристів про похід

Поход по Сванетии, 24.07-03.08.2021
Михаил Волк, Черниговская обл.

Чем хороши мои 55 лет, так это тем, что тебя перестаёт волновать соревновательный процесс и вместо того, чтобы в походе испытывать себя на прочность и покорять вершины начинаешь больше ценить общение, размеренность и комфорт на сколько это возможно.

Поход по Сванетии, 09.09-20.09.2015

Таня Старжинская, г.Ивано-Франковск

Что чувствует человек, когда его мечта исполняется? Это чувство распирающее грудь и наполняющее радостью тебя всего: сердце, душу, глаза, улыбку, мысли и даже дыхание. Я попыталась растянуть это удовольствие на две недели.