Підготуватися до походу в гори: місія здійсненна

Похід, значить, запланували? А як з фізичною підготовкою, витривалістю, здатністю витримувати навантаження. Значить так, готуємося до марафону, а ще кожен день пірнаємо у ванну з льодом. Ну і бажано носити на собі кожен день по 10 кілограм ваги. Це для початку, а далі приступимо до серйозних тренувань. Ви думали, так буде проходити підготовка в гори? Ну, звичайно ні!)) Ми ж не вбити організм зібралися, а підготувати. Тому зараз буде короткий курс.

 

Отже, фізична підготовка до походу в гори

З чого почати? Загальна фізична підготовка просто необхідна. Тут все просто: пару підходів присідання, в планочку стали, віджалися, підтягнулися. 5-7 хвилин в день, а користі - вагон. Всі ці вправи допоможуть вашим м'язам ніг і спини. Але якщо ми говоримо про спеціальну підготовку, то краще бігу нічого порадити не можу. Де завгодно - в парку, на стадіоні, набережній, та хоч навколо будинку. Головне регулярно, не на ізнос, але щоб до втоми. Бажано входити в ритм поступово. Не потрібно скажено висолопивши язика, бігти в перший день 10 км. Спочатку пару раз в тиждень по 3-4 км, потім через день, але вже по 5 кілометрів. В ідеалі готуватися безпосередньо перед походом місяці за три. Так ви виробите в собі силу і витривалість. Дивись, і на підйомах вам не захочеться тяжко хекати і зупинятися кожну хвилину, при цьому думаючи: «І шо мені вдома не сиділося? І навіщо я сюди поперся ?! »)))

Не виключаю, що вам може не сподобатися біг. Ну або є причини, за якими, він зараз не доступний. Є й інші варіанти підготовки - плавайте, катайтеся на роверах, ходіть на лижах або займайтеся йогою. Все, що виробляє витривалість, покращує роботу дихальної системи і кардіо - наші найкращі помічники. Тренування потрібні не для того, щоб ви не померли під час походу. Вилазка в гори повинна приносити задоволення. А як тут кайфонути, коли задихаєшся на першому ж підйомі.

 

Моральна підготовка до походу в гори

Похід в гори для новачків - це не тільки про фізичну підготовку. Крім витривалості тіла, є ще моральна стійкість до стресів, змін і несподіванок. Ні, ні, не бійтеся, не все так погано!)) Звичайно, такого роду відпочинок - це море позитиву і задоволення.

Цікаве на цю тему:

Що ми «забули в горах» або чому люди йдуть в похід?

Але не все і не завжди може піти по запланованому або надуманому сценарію, і тут-то якраз і потрібна моральна підготовка)

 

Давайте так: є ситуація - похід в гори, що потрібно знати?

Поділюся своїм божевільним рецептом. Гори для початківців - це як експрес-тур по п'яти класичних стадіях. Наприклад, все йде не так, як ви планували. Пташки навколо не співають, сонечко не світить, а сон в наметі не дарує відчуття благості. І починається заперечення - ні-ні, ну от зараз буде супер класно, я ж пам'ятаю ці фоточки і щасливі обличчя. Ні, не може бути так незручно, холодно і мокро, має ж бути по-інстаграмному. Потім вступає гнів: та що ж це таке! Я що даремно план підготовки виконував? Ненавиджу бруд, дощ, намети, мокре взуття, людей. Агррр ... Далі - торг. Гаразд, сьогодні жахливий туман і нічого не видно, але завтра все налагодиться. Сьогодні я постраждаю, буду мокнути і мерзнути, проте потім буде тепло і навкруги зелено. Після торгу часто виникає момент депресії - ось так зі мною завжди. У всіх такі круті враження, емоції, перезавантаження, а у мене ось ця похмурість. Але за всім цим вас чекає прийняття! Ви просто розумієте, що в поході може трапитись погана погода, несподівана зміна маршруту, своєрідний характер попутників. І це нормально!

Це як раз зробить ваш похід трушним, не для гарних фотографій, а для душі. Просто зрозумійте, невдачі трапляються, але це не означає, що вони вічні)) Розслабся, не парся і отримуй задоволення! А сонечко обов'язково вийде і неймовірні краєвиди гір будуть захоплювати вас, і посиденьки біля ватри, і нові чудові знайомства - все буде! А будь-які невдачі і дискомфорт будете потім згадувати зі сміхом і знову планувати нові пригоди і трекінг, тому що походозалежність не виліковна))

 

Як ще підготуватися до походу в гори

Саме час подумати про спорядження, місцевість, рельєф, погоду і попутників. Складно виділити щось головне, від чого залежить успіх. Але якщо ви підберете одяг і взуття по сезону, відповідно до місцевості, візьмете з собою досить їжі, хороший спальник і каремат, якісний намет і в компанії будуть люди, які не люблять скиглити, а готові до труднощів, то ви приречені на крутий похід. Керівник групи або організатор володіє всією цією інформацією, проконсультує і допоможе вам зібратися.

І дуже важливо, НЕ взяти багато непотрібних речей, які будуть обтяжувати рюкзак і ваші страждання!) Якщо ви плануєте трекінг наодинці або з невеликою компанією друзів - є сотні форумів і мудрий гугл, який завжди прийде на допомогу. А ще краще, запитайте поради у друзів, знайомих, колишніх походников, вони вам підкинуть багато корисної та інсайдерської інформації, з власного досвіду. А це куди краще гугла. І завжди пам'ятайте про безпеку в горах. Це важливо! Гори не пробачають легковажності і помилок!

 

План підготовки до походу в гори. Якщо коротко, дуже коротко!

  • Визначаємося Що? Де? Коли? Тобто вибираємо куди йдемо, в який сезон, на скільки днів, складність маршруту, і з ким. Не переоцінюйте свої можливості.
  • Шукаємо інформацію в неті про місцевість, рельєф, погоду, запитуємо у досвідчених друзів. Якщо ви йдете в складі комерційної групи, це все спрощує. Керівник групи або організатор проконсультує з усіх питань і спорядження. І вам не потрібно паритись з організаційними питаннями - все включено!)
  • В залежності від обраного маршруту, буде зрозуміло яке спорядження і одяг брати. Щось вже є в наявності, що позичити у друзів, взяти в прокат або купити.
  • Фізична підготовка обов'язкова, як уже згадувалося вище.
  • Моральна підготовка до пригод, нових вражень, позитивного настрою, переглядаючи купу крутих фоток і відгуків, а також до можливих випробувань і поневірянь, так би мовити аскетизму))

 

СТАТТІ ПО ТЕМІ:

Перший похід в гори: як вижити і через страх не прогавити можливість кайфонуть

Похід в гори - вперед в дитинство