Що ми «забули в горах» або чому люди йдуть в похід?

«Навіщо і чому люди ходять в гори?» - запитують новачки. Тому що, досвідчені походніки, сходжувачі і альпіністи вже давно для себе це питання вирішили. Як в пісні у Висоцького «краще гір можуть бути тільки гори, на яких ще не бував».

Пішки, з рюкзаком за плечима, з найпростішою і смачною їжею, з посиденьками біля ватри, з важкими підйомами і такими красивими світанками... так хочеться подарувати собі піший похід. Хочеться? А що заважає? Здається, що це складно організувати і доведеться витратити пів зарплати? Пффф! Зовсім ні!

Все починається зі слабкого і невпевненого, але потім чіткого і ясного голосу всередині, який вже просто кричить: "Хочу в похід!" Значить час прийшов і потрібно йти в гори) Але що це таке - похід? Це не щось позамежне, але і не щоденний досвід. Прогулятися по набережній і зійти навіть на невелику вершину - далеко не одне й те саме. Якщо йдете вперше - готуватися до марш-кидка на пік найвищої вершини не треба. Простий туристичний маршрут - те, що доктор прописав.

Цікаве на цю тему:

Перший похід в гори: відповіді на найпопулярніші страхи і питання новачків

Похід в гори - вперед в дитинство

 

 

Отже, ЩО Ж ЦІННОГО НАМ ДАЮТЬ ГОРИ

Бажання "хочу в похід" часто активізується коли є ПОТРЕБА В ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННІ. Гори для відформатування мізків підійдуть ідеально. Всі дедлайни, контент-плани, будні і звіти забудуться при першому повороті. А чисте гірське повітря прекрасно впорається із завданням "провітрити голову".

А можливо, похід для вас - це тааакий ВИХІД ІЗ ЗОНИ КОМФОРТУ. Теж чудово! Потрібно періодично кидати собі виклики і успішно з ними справлятися. Це допомагає жити в гармонії з собою і навіть пишатися за власні вчинки та досягнення, вчитись не здаватися, ставити нові цілі і прагнути до перемог.

Або ось ще варіант – ПІДЗАРЯДИТИ БАТАРЕЙКИ! Тут і гадати не треба, найпотужніший акумулятор - це матінка-природа. Жоден павербанк не заповнить вашу батарею так, як це зроблять пару вдихів на вершині, чиста джерельна вода, шум вітру в деревах і сон в невеликому наметі. Ви немов залпом випили якийсь енергетик або виспалися після всіх нервових тижнів - ось яке відчуття дарує навіть самий короткий похід.

 

 

А якщо зарядка не потрібна? Може просто хочеться ВИДИХНУТИ, ВІДНОВИТИСЯ, ПОБУТИ НАОДИНЦІ ЗІ СВОЇМИ ДУМКАМИ, перемкнути тумблер. Нема питаннь. Насправді все залежить від внутрішнього запиту. Гори - дивовижна штука. Вони тебе почують і дадуть те, чого ти потребуєш.

Чи навпаки. Є ще дуже важлива річ, яка в дефіциті в наш діджитал час, це ЖИВЕ СПІЛКУВАННЯ. І в цьому випадку, похід в гори - це такий собі ДІДЖИТАЛ-ДЕТОКС. Коли немає вайфая і телефон можна закинути в дальню кишеню рюкзака, люди починають по-справжньому дивитися один на одного. Що може бути цінніше живих емоцій, відкритих сердець, щирого сміху, палаючих очей, теплих обіймів?.. замість смайликів в мережі.

 

 

АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК розширює межі людських можливостей і відчуттів. Походи для тих, хто любить гуляти, спостерігати, наповнюватися новим і насолоджуватися. Не виключено, що в повсякденному житті активності якраз і бракує. Вийшов з дому, сів на метро / маршрутку / трамвай / тролейбус, доїхав до роботи, сів за комп, сходив за кавою, повернувся за комп, вийшов з роботи, доїхав додому, сів дивитися кіно, заснув. Біг по колу. Чогось не вистачає? Так, декілька сотень кілометрів ПІШКИ! І туристичний похід зайвий раз доведе, як це круто - змінити обстановку і додати активності в житті. Самі не помітите, як змінитеся ви і ваше світосприйняття.

 

У гір є ще одна незаперечна властивість - НАТХНЕННЯ. Мозок, оточений красою і спокоєм, може раптово видати рішення робочої або особистої проблеми, яка тягнулася місяцями. А може, вам просто потрібно змінити монітор ноута на туманний ранок в горах. І перезавантаження допоможе розпочати новий проект або дасть сили закінчити старий. А якщо ваша робота зав'язана на творчості, то тут вже сам Бог велів, так би мовити. Це свого роду медитація. У стані отключки, мозок нагенерує вам такої творчості і креативу... ого-го, самі здивуєтесь)

Є ще одне цікаве спостереження - піші походи ДОПОМАГАЮТЬ ГОСТРІШЕ ВІДЧУВАТИ, ПОКЛАДАТИСЯ НА ІНТУЇЦІЮ І ВНУТРІШНІЙ ГОЛОС. Ми часто глушимо його в умовах міста, і не довіряємо самі собі. Але як раз цей голосок підказує "хочу в похід". А голосніше він може заговорити, коли ви розмірено будете топати вгору і хекати, дивитись на безкраї гірські хребти, притулятися до величезної ялинки чи валятися на траві, спостерігаючи нереально гарне небо з ватними хмарами.

 

 

Можливість подорожувати дарує нові ПРИГОДИ І ВРАЖЕННЯ, РОЗШИРЮЄ СВІТОГЛЯД. Не дарма кажуть, що з кожного походу ми повертаємося трішки інакшими. А гори є в різних країнах Світу.

Взяти, приміром, Туреччину. Які у нас стереотипи - ледачий відпочинок, валяння на пляжі і купання в морі, поїдання гір фруктів і солодощів. Це не поганий відпочинок (так я хоч зараз готова). Але! Якщо є бажання пізнати Туреччину з іншого боку, "внутрішнього", то краще вибрати піший похід. І тоді є шанс стати не черговим туристом, який в Туреччині відіспався після важких місяців роботи, а людиною, яка справді побачила нову країну.

А чому б не відправитись пішки в Альпи? Як ще ви можете скуштувати смачного французького сиру HAND MADE з маленької ферми, якщо не притопав туди ногами. Вам, до того ж, ще й екскурсію проведуть, ви своїми очима побачите, як з молока народжується неймовірний сир. Мммм!!! Ну а про самі гори і говорити нема чого. Снігові піки, скельні відроги, бурхливі річки, запаморочливі заходи й сходи сонця - максимальна концентрація краси. Постарайтесь просто насолоджуватися кожним краєвидом, і звичайно, зупинятися.

ДИХАЙТЕ, ДИВІТЬСЯ, НАПОВНЮЙТЕСЬ!

За однієї умови - не варто йти в похід самостійно або відправлятися в подорож з такими ж новачками. В горах вам необхідний досвідчений провідник. Це запорука вашого щасливого відпочинку та безпеки.