Південь і Північ – два боки одного Тенеріфе

Автор: Тетяна Старжинська, м.Івано-Франківськ
Дата походу: 22.03-01.04.2018

 

На вулиці середина березня. В Україні ще зима зі снігом і морозом, тому дуже доречно відправитись в теплі краї, трохи відігрітись і набратись екзотики. Вибір пав на Канари.

Прилітаємо на Південь острову. Тепло, але сильний вітер. Як вдіватись, одразу не зрозуміло, особливо дивлячись на оточуючих: хтось в джинсах і светрі, хтось в сарафанчику, хтось в коротких шортах, а наверх тепла куртка з мехом))... ми ще в пуховках і підштаниках)), бо вилетіли з зими. Обираємо нейтральний варіант: трекінгові штани і довга сорочка або футболка, на голову бафф або панаму, щоб не обгоріти одразу, бо сонце все-таки пече! Тут же в аеропорту нас зустрічають пальми, аліандри і всілякі величезні кактуси, опунції, агави... Це зовсім не ті розміри, які ми звикли бачити на підвіконні, цих не обіймеш вширш і не дістанеш ввись. Одразу приходить розуміння, що ми кардинально змінили декорації, і це радує.

     

 

ПІВДЕНЬ. Куди не глянь, ти чітко розумієш, що знаходишся на поверхні колишнього вулкану: марсіанські і місячні краєвиди, застивша лава вЕличезними шматками і ріками, кратери вулканів, пісок вулканічного походження... кольори: сірі, чорні, жовті, помаранчеві, теракотові, коричневі. Не віриться, що колись це вивергалось, горіло і знищувало все на свому шляху, а тепер ти можеш спокійно бігати цима місцями і зачаровуватись. Тут же сам Тейде, який височить над всім довкола, і, як та Джаконда, з будь-якої точки тобі посміхається. Жодного джерела на маршруті за 4 дні (вода підведена тільки в кемпінгах). Рослинності майже немає, крім сосен. Так, не кожен годен жити і рости в таких умовах! Ти опиняєшся точно на іншій планеті! І кожен наступний день не схожий на попередній. Вражає!)

    

     

   

 

Я розуміла, що це буде тепла країна, але ж не «африканська»!))  Погода чудова і тепла, але підступна! Температура повітря помірна +20+240С, до цього додається вітер, і все це дає «чудову засмагу». Це жарт)) А якшо чесно, у вас два варіанти: або вкривати всі виступаючи частини тіла одягом, включаючи руки і обличчя; або маститись Постійно(!) сонцезахисними засобами з SPF фактором не менше, як 50. Інакше будуть опіки. Обирайте самі, шо вам довподоби). І пийте по-більше води!)

   

 

ПІВНІЧ. День едак на четвертий, після обід, виходимо в зовсім іншу кліматичну зону. Тут вже все цвіте і пахне! Під пальмами насаджена картопля, велетенські кактуси змінились на таких же розмірів квіти. Знов-таки, все шо ми звикли бачити в горшечках на підвіконні: фікуси, алое, цикламени, кали, протею, стрелицію і багато іншого – росте в свободному доступі. Навіть кульбабки тут величезних розмірів, під ними можна ховатись)). Вологий клімат, дерева, вкриті мохом, і, майже, постійний туман створюють зовсім загадкову атмосферу. Перша реакція: «Як? Звідки? Звідки це все тут взялось? Ще тіки була випалена земля! Як це може все поєднутись на такій маленькій території?!...» Але ж гарно! І одразу легше дихається і почувається. З кожним наступним днем все більше зелені, квітів, ось вже і фрукти з’явились - можна поласувати)). А далі знов інша кліматична зона – це вже тропіки. І знов, нові тропічні ліси з ліанами, нові рослини, краєвиди і враження. Острів не дає засумувати і насититись одноманітністю! В якийсь час тобі здається, шо ти ніби все можливе побачив... аж ось з’являється ще один несподіваний і приємний сюрприз, і ще нова доза вражень)).

     

   кемпинг Лас Педригалес   Анага

горы анага   горы анага   санта круз

 

ОКЕАН. Буквально пару слів). Де нас тіки не було за 10 днів: і пішки, і на колесах, ми його бачили: і  здалеку, і зблизу.  Неймовірне видовище – коли облака вкривають океан своєю пухкою ковдрою, а ти йдеш горами і дивишся поверх цього всього. І зовсім окрема річ  - знаходитись біля нього. Океан захоплює і заворожує, це неймовірна стихія і мощь. Неможливо відвести очей, щоб не прогавити, як одна волна змінює іншу: ще вища, ще гарніша... і так до бескінечності!) Здається, ось ще трішечки подивлюсь, ще трішечки посидю... ще трішечки! Ще трішечки! Ще... ще... ще))

     

   

Схожі відгуки про похід наших туристів

Похід по Тенеріфе, 22.03-01.04.2018
Тетяна Добрянська, м.Київ

Ми були у 10-денному поході островом Тенеріфе. І у цьому поході було все: і гори, і океан, і місто. Як на мене, це просто ідеально, коли в одній подорожі сходяться усі ці три компоненти! Де б ти не був на Тенеріфе, ти постійно перебуваєш у цілковитій красі.

Похід по Гомера, 01.04-04.04.2018

Тетяна Старжинська, м.Івано-Франківськ

Гомера - це місце, де ніхто нікуди не поспішає; це первозданна природа, яку час не займає; це Іспанія, де сієста понад усе; це джаз, коли замість обіду тобі пропонують найсмачнішого домашнього рому, це релакс, і добре, що є квитки на літак додому, бо хочеться залипнути тут як найдовше!

Поход по Канарам, 30.04-08.05.2017

Ирина Веременко, г.Киев

В начале мая мы ходили в поход на Тенерифе. Для меня это был первый поход с гидом, раньше мы все организовывали самостоятельно. Поход получился компактным, но разноплановым. От души рекомендую и направление Тенерифе, и инструктора (Иван настоящий профессионал своего дела).