Масив Свидовець: вершини і озера

Свидовець - це унікальний гірський масив, який не дарма ще називають серцем Європи. Розташований він у південно-східній частині українських Карпат і оточує із заходу місце, яке географічно визначає центр Європи.

Уздовж масиву Свидовець є безліч рівних і досить широких доріг, які дозволяють прокладати піші маршрути або пересуватися на велосипедах або навіть автомобілях. В останні роки тут стали частіше з'являтися і квадроцикли. Але що ж приваблює туристів в першу чергу на Свидовець?

 

Наші походи на Свидовецький хребет

ПОХІД В КАРПАТИ ПО СВИДОВЦЮ на 3 дні

ПОХІД ПО СВИДОВЦЮ ТА ГОРГАНАХ на 6 днів

Унікальність масиву Свидовець

Відмінною рисою краю є велика кількість унікальних високогірних озер з чистою і крижаною водою, які носять дивні назви. Крім того, Свидовецький хребет ще називають одним з найбільш трав'янистих в українських Карпатах. Ніде так високо в Карпатах ви не побачите буки, як на Свидовці. Тут їх можна знайти навіть на рівні 1380 м. Особливо вражає на масиві Свидовець гірське різнотрав'я, альпійські луки. Незважаючи на великі висоти, тут різноманітний трав'яний покрив.

Таким чином, Свидовецький масив дозволяє гуцулам облаштовувати повноцінні пасовиська для коней, корів, овець. Ні для кого не секрет, що бджільництво, садівництво та вирощування овець, кіз, коней - це споконвічне заняття гуцулів, які літо проводять на гірському масиві Свидовець. Гуцули - дуже доброзичливі і щирі сердцем. Тут ви зможете познайомитися ближче з побутом і культурою цього народу, поспілкуватися з ними. Більш того, цілком можливо вам пощастить зазирнути до них в колибу, і покуштувати смачних карпатських високогірних сирів: будз, бринза і вурда.

  

 

 

Свидовецький масив: вершини і гори

Всього Свидовець налічує 9 вершин. Найвищою і значущою точкою хребта є гора Близниця, про яку було складено безліч легенд і переказів. Вона досягає 1883 м. Хоча насправді, на Свидовці всього 3 Близниці: Мала, Велика і просто Близниця. Мала (1872 м) і Велика (1881 м) мають невелику різницю в висоті і розташовані зовсім поруч, тому з боку здається, що вони дуже схожі. І все ж вони є досить популярними об'єктами пішохідного туризму - з одного боку - приваблива висота вершин, яка є майже максимальної для Карпат. З іншого - легкий маршрут, адже поруч розташовані населені пункти з налагодженою транспортною розв'язкою. І це в свою чергу є безсумнівним плюсом, якщо ви плануєте похід на Свидовецький хребет на вихідні, адже вам не доведеться брати відпустку або відгул.

Самою "невеликий" є вершина Берляска, вона становить 1555 метрів. Кожна з вершин Свидовця буквально пронизує хмари, відкриваючи погляду фантастичні і дивовижно мальовничі картини.

 

Озера - надбання і краса хребта Свидовець

Озера на Свидовці мають льодовикове походження і знаходяться в своєрідних скелястих амфітеатрах - льодовикових цирках. Перше озеро зветься "Драгобратське", воно ж озеро Івор. Завдяки тому, що розташоване на території гірськолижного курорту Драгобрат. Поруч з ним розташувалися схили з густими чорничними заростями. Якщо маршрут піднімається через них і обходить гору Стіг траверсом, в лівій стороні відкриється вид на озеро Ворожеска, яке затишно розташувалося на висоті 1450 метрів. Спуститися до озера можна лише по досить крутому схилу.

Дагяска або ж Геришаска - це назва найбільшого озера хребта Свидовець, яке знаходиться на висоті 1577 м. Під'їхати до озера можна на позашляховому транспорті по грунтовій дорозі. Місце користується особливою популярністю серед туристів, тому нерідко тут можна зустріти безліч наметів.

 

Свидовецький гірський край: маршрути

Маршрут на Свидовецький заповідник - один з найкрасивіших і малолюдних в українських Карпатах. Залежно від того, на яку вершину ви хочете піднятися, можна планувати ночівлі в тих чи інших місцях Свидовця. Також і протяжність маршруту - може бути довшою або коротшою. Але в будь-якому випадку, туристи отримають ні з чим незрівнянне естетичне задоволення, адже Свидовець - дійсно дуже мальовничий. Варіантів походу на Свидовецький хребет багато: можна пройти весь хребет, а можна піднятися тільки до озер.

Починати сходження на Свидовець можна з наступних пунктів: Кваси, Ясіня, Тростянець, Чорна Тиса або ж безпосередньо з Драгобрату.