Трекінг в Непалі: Долина Лантанг

Кілометраж: 
112 км
Тривалість: 
14 дней
Складність: 
Складний
Дата: 
13.11-26.11
Місце початку туру: 
Катманду
Місце закінчення туру: 
Катманду
Вартість: 
750 $
Подати заявку

З тибетського Ганджа Ла ( गञ्जा ) - можна перекласти, як долина або перевал конопель, правда це чи ні, нам і доведеться з'ясувати.

Трекінг в Долині Лантанг має ряд ПЕРЕВАГ: близькість до Катманду - НЕ ПОТРІБНО ВИТРАЧАТИ БАГАТО ЧАСУ НА ДОБИРАННЯ ДО ПОЧАТКУ ТУРУ, ПЕРВОЗДАННІ МІСЦЯ з лісами, долинами, мальовничими озерами, водоспадами і горами, НАПІВ-ДИКІ ТИБЕТСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ зі своїм укладом, побутом і традиціями, ВІДСУТНІСТЬ ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ ТУРИСТІВ – порівняно з Аннапурною в десятки разів.

За два тижні Непалу в Долині Лантанг ми зможемо познайомитися з культурою і побутом Неварів, пройтися дивовижними горами регіону Лантанг, через бамбукові і рододендронові ліси, піднятись на перевал Ганджа Ла висотою 5122 м і насолодитися панорамою засніжених Гімалаїв з висоти понад 5000 м з вершини Церко Рі. Також долина Лантанг відома своїми мальовничими озерами Госайкунда і величними водоспадами. Люди, які проживають на цій території, безумовно, непальці, але будучи тибетцями за походженням, виглядають як тибетці. Цей трекінг хорош тим, що ви потрапляєте в справжнє дике Тибетське високогір'я.

У ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО: 
 • послуги інструктора-провідника
 • всі трансфери по маршруту
 • зустріч в аеропорту Катманду
 • проживання в лоджіях і гестхаусах протягом треку в долині Лантанг
 • дозволи і вхідні квитки в Національні парки: ACAP і TIMS картка для відвідування Національного парку Лантанг
 • групова аптечка
У ВАРТІСТЬ НЕ ВКЛЮЧЕНО: 
 • переліт до Непалу і назад від 550 $
 • віза в Непал 30 $
 • харчування в містах і на маршруті, в середньому 20$ на день
 • проживання в готелях і переїзди по Катманду
 • вхідні квитки в храми і музеї
 • будь-які особисті витрати і витрати, які не вказані в програмі туру
 • портери (носії) під час треку за бажанням, від 20 $ в день (можна брати 1 портера на кілька людей)
 • медичне страхування (повинно включати вертолітну евакуацію, в разі потреби)
 • сувеніри

Всі додаткові витрати складають близько 450$ (без перельоту і портера)

 

Трекінг в долині Лантанг - маршрут туру:

Долина Катманду - Сьябрубесі - Дунче - селище Лантанг - монастир Гомпу Кьянгджин (3850 м) – гора Церко Рі (5050 м) - Ганджа Ла Феді - перевал Ганджа Ла (5122 м) - Як Кхарка - Тарке Гьянг - долина Хеламбу – Катманду

День 1. Приліт в Непал

Після прильоту і проходження всіх формальностей в аеропорту, ми вантажимося в наш комфортабельний транспорт, з вікон якого і починаємо своє перше знайомство з Непалом. За кілька хвилин ми доїжджаємо до нашого готелю. Короткий відпочинок, потім на нас чекає продовження програми: прогулянка містом і вечеря в ресторані традиційної кухні Непалу, музики і танців.

  

День 2. Долина Катманду - підготовка до треку Лантанг

Екскурсійна програма та підготовка в трекінг. Після сніданку ми почнемо знайомство з культурою долини Катманду: вузькі вулички зі старовинними будинками, палаци, індуїстські і буддистські храми, численні ринки і лавки для туристів, тут же шум і гам - все це створює неповторний колорит Непалу. Після обіду докуповуємо спорядження або солодощі на маршрут, робимо останні приготування, а завтра на трекінг.

  

День 3. Сьябрубесі - Трисулі Базар

Рано вранці ми вирушаємо в подорож по Непалу. Найнятим транспортом їдемо в селище, звідки починається наш трекінг в долині Лантанг. Дорога звивається серпантином повз тераси полів і самих різних краєвидів гір. Через 145 кілометрів, а це приблизно 7 годин їзди, прибуваємо в Сьябрубесі. Звідси стартує наш трекінг в Непалі. Обід в Трисулі Базар і прогулянка до Дунче.

  

День 4. Трекінг в долині Лантанг

Ось і почався трекінг, і сьогодні буде повноцінний ходовий день. Слідуючи за гірською річкою Лантанг, йдемо через густі ліси, в яких повно співочих птахів. На річці розташовано багато підвісних мостів, через деякі з них, нам доведеться перейти. Стежка йде то вгору, то вниз, непальці про це жартують - кажучи, рівна дорога)) Ночівля в гест-хаусі.

  

День 5. селище Лантанг – Мунду

Традиційно після сніданку, починаємо трекінг. Знову піднімаємося через густі ліси Непалу з рідкісними птахами і тваринами, і тут маршрут починає йти стрімко вгору. Після підйому, ми опиняємося над деревами, залишаючи ліси позаду. Попереду відкривається панорама Гімалаїв з величними сніговими горами і Лантанг Лірунг (7246 м) - найвищою вершиною в даній місцевості. Вона ще довго буде супроводжувати нас на нашому шляху... Трекінг проходить через селище Лантанг до кінцевої точки сьогоднішнього маршруту - селища Мунду. Непал чудовий!

  

День 6. Монастир Гомпу Кьянгджин (3850 м)

Кожен новий день не схожий на попередній... цим і чудовий трекінг в Непалі. Сьогодні доторкнемось до буддистської релігії, відвідаємо Гомпу Кьянгджин (3850 м) - це головний монастир долини Лантанг. Проходимо повз водяні млини, молитовні колеса, уздовж чортенів і величезної кам'яної стіни благословіння з різбленими молитвами на ній - йдемо досліджувати буддистську святиню. На ночівлю традиційно зупиняємося в гест-хаусі в оточенні гір.

  

День 7. Гора Церко Рі (5050 м)

Через пасовища яків починаємо трекінг до вершини Церко Рі (5050 м) для зустрічі світанку. Вся долина Лантанг як на долоні, а навколо незвичайні нескінченні снігові гори Непалу... Повертаємося в Кьянгджин Гомпу (3850 м), насолоджуємося краєвидами і атмосферою гір, співом птахів і яками на пасовищах.

  

День 8. Гірський трекінг до Ганджа Ла Феді

Сьогодні наш трекінг проходить через «райські» рододендронові ліси Непалу. Висота гір вже досить велика, і похід може ускладнитися снігом. Кінцева мета на сьогодні - селище Ганджа Ла Феді, останній населений пункт перед перевалом. І знову в оточенні гір і снігових піків.

  

День 9. перевал Ганджа Ла (5122 м) – Келданг

Сьогодні ми маємо піднятися на один з найскладніших перевалів долини Лантанг - Ганджа Ла (5122 м), який майже весь рік вкритий снігом. На нас чекає довгий трекінг і підйом. Через сніги і валуни, повз невелике озеро, ми піднімаємося до Ганджа Ла, розташованому на скелястій морені. Перед нами чудові краєвиди на хребти Непалу і гори: Химал Чулі (7893 м), Манаслу (8156 м), Ганеш Хімала (7422м) і той самий Лангтанг Лірунг (7246 м). Насолоджуємося і відпочиваємо, після чого починаємо спуск в селище Келданг. На сьогодні трекінг закінчено, на ночівлю зупиняємось в гесті.

  

День 10. Трекінг в Непалі: Як Кхарка

Підйоми в гори закінчилися. Продовжуємо спускатися через ліси і пасовища яків. Трекінг веде до селища Як Кхарка, де живуть пастухи. У нас є можливість подивитися уклад життя, побуту і традиції місцевих жителів, поспілкуватися з ними... Ночівля в гест-хаусі.

  

День 11. Трекінг до Тарке Гьянг

Знову спуск. Трекінг йде уздовж схилу з чудовим краєвидом на ущелину і долину, рисові тераси і гори, і чим нижче ми спускаємося, тим більше рослинності довкола. За день ми втрачаємо близько 1500 метрів. Ночуємо в селищі Тарке Гьянг.

  

День 12. Трекінг в Непалі: регіон Хеламбу

Перетинаємо невеликий ліс, і нам відкривається мальовничий краєвид на типове селище регіону Хеламбу. Трекінг переходить в широку долину між селищами Парачин і Гангьюл, жителі якого практикують Друкпа Каг'ю, тієї самої релігії, що і жителі Бутану.

  

День 13. Малемчи Пул Базар

Завершуємо наш трекінг в Непалі. Йдемо вниз через численні шерпські селища до Малемчи Пул Базар, де побачимо життя і побут простої непальської глибинки, що стала вже звичною. Після чого сідаємо в автобус і за 3-4 години з тихого гірського Непалу потрапляємо в галасливий Катманду. Збираємося в саду нашого готелю на прощальну вечірку: вечеря біля вогнища і обмін враженнями.

  

День 14. Виліт з Катманду

Трекінг закінчено. Ми добряче доклали зусиль і запаслися враженнями. Докуповуємо сувеніри, відправляємо листівки друзям або просто гуляємо містом. Пакуємо речі. Далі на нас чекає трансфер в аеропорт і дорога додому. До зустрічі, Непал!

  

 

Додаткова інформація:

 • Оскільки ми з Вами вирушаємо в високі гори Непалу, то готуватися на трекінг в долину Лантанг потрібно заздалегідь. За різними джерелами і для кожної людини по-різному, перші прояви гірської хвороби можуть починатися з висоти 2500-3000 м: головні болі, запаморочення та інше. Хоча і потроху, і з максимальною акліматизацією, та ми дійдемо до позначки в 5122 м (!). По-цьому, як підготовку на трекінг в Непалі, радимо робити регулярні (хоча б пару разів на тиждень) пробіжки на свіжому повітрі, а якщо є можливість - коротенькі походи в гори.
 • Обов'язково прочитайте статті стосовно гірської хвороби, на цю тему існує безліч джерел. Попереджений - значить озброєний! Тоді трекінг стане по-справжньому святом, і ви як слід зарядитесь енергією Непалу.

 

Якщо Непал «не відпускає» і дозволяє час, трекінг можна продовжити, відправившись в тур по Національному парку Читван, ще на 3 дні (2 ночі). Вартість відвідування 250 $ (за бажанням).

Королівський Національний парк Читван (площа 932 кв.км) - створений для збереження поголів'я носорогів, леопардів і бенгальських королівських тигрів Непалу. У 1984 р Читван включено ЮНЕСКО до списку Світової природньої спадщини. В парку живе близько 43 видів ссавців, 550 видів птахів і кілька видів плазунів. У програму туру входить: фотосафарі на слонах по джунглях, піші прогулянки національним парком, катання на каное, купання на слонах, традиційні танці, спостереження за рідкісними екзотичними птахами, відвідування місць проживання крокодилів і т.і.

 

Необхідний перелік спорядження та одягу для походу

• рюкзак 30-40-50 літрів (з рейнкавером)
• спальник з температурою комфорту 0…-2°С
• сидушка (піддупник)
• трекінгові палиці  ОБОВ’ЯЗКОВО
• гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
• сонцезахисні окуляри з високим ступенем захисту від ультрафіолету
• сонцезахисний крем (не менш ніж 40 SPF) + бальзам для губ
• налобний ліхтарик
• мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
• вологі серветки
• особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
• термос (0,7-1л)
• особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
• трекінгові черевики (бажано мембрана типу GORE-TEX і міцна підошва типу Vibram)
• сандалі або шльопанці для табору
• трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
• змінні штани (про запас)
• шорти
• головний убор – кепка (краще бедуінка) або Бафф, панама
• термо-футболки або сорочки з довгим рукавом для повсякденного носіння (2-3 шт)
• водозахисна, мембранна куртка або штормовка
• пуховка
• фліска (1-2 шт)
• теплі шапка і рукавички: одні по-легше, типу фліс; інші - теплі непродуваємі
• термо-білизна (футболка + гамаші)
• шкарпетки легкі на кожен день (не менш ніж 3 пари) і теплі (1-2 пара)
• купальник / плавки
• дощовик (пончо)
• пляшка для води / фляга для денних переходів – мінімум 1,5 л

Відгуки туристів про похід