Найповніший трекінг навколо Аннапурни + озеро Тілічо
І НАЙБІЛЬШ ПОВНИЙ ВІДРИВ ВІД РЕАЛЬНОСТІ І ЗАНУРЕННЯ в інше життя і ритм, в таїнство природи і зовсім іншої культури. Слово НАЙБІЛЬШ, НАЙ- тут підходить багато до чого, і ви не помилитесь!) Ви не захочете повертатися додому, а повернетеся іншими людьми! Трек навколо Аннапурни - справді чудова частина Непалу, недарма він ВХОДИТЬ В ДЕСЯТКУ НАЙКРАСИВІШИХ ТРЕКІВ СВІТУ. Гімалаї!!! Ми пройдемо через чотири кліматичні зони, зустрінемося з десятьма етнічними групами Непалу і побачимо їхнє життя, таке відмінне від нашого, зустрінемо сотні видів тварин і птахів, в тому числі і ендемічних.
Повний трек навколо Аннапурни починається з давніх пам'яток долини Катманду, де ми зануримося у вир його ритму, звуків і запахів. Далі - переїжджаємо в Бесісахар, і наш маршрут продовжиться через численні ліси, річки, водоспади і села, потім - в високогірну долину Мананг. Ця частина маршруту, напевно, найгарніша: по обидва боки височенні гори Гімалаї, вкриті снігом, ліворуч гряда Аннапурни, а праворуч - гряда Манаслу. Далі - найбільш високогірне озеро в Світі - Тілі-Чо і сходження на найвисокогірніший перевал Торунг-Ла на шляху з Манангу до Муктінатху. Після довгого переходу, ми спускаємося в Муктінатх, де відвідаємо старовинний храм... знову вниз, і тут: аеропорт Джомсом, яблуневі сади, тибетські поселення Марфи, термальні джерела Татопані і зустріч світанку на Пун Хіл... Вертаємося в Покхару і знову потрапляємо в літо. Насолоджуємося відпочинком на озері Фева, милуємось Аннапурною і Мачупучаре, згадуємо наше маленьке, але неймовірно яскраве, життя за час цього походу в Непалі. Замикаємо кільце у вже знайомому нам Катманду.
- послуги інструктора-провідника
- всі трансфери по маршруту
- зустріч в аеропорту Катманду
- проживання в лоджіях і гестхаусах протягом усього треку
- дозволи і вхідні квитки в Національні парки: ACAP і TIMS картка для відвідування Національного парку Аннапурна
- групова аптечка
- переліт до Катманду і назад від 550 $
- віза в Непал 50 $
- харчування в містах і на маршруті, від 25 $ в день
- проживання в готелях в Катманду і Покхарі
- переїзди в Катманду
- вхідні квитки в храми і музеї
- будь-які особисті витрати і витрати, які не вказані в програмі туру + сувеніри
- портери (носії) під час треку за бажанням, від 20 $ в день (можна брати 1 портера на кілька людей)
- медичне страхування (повинно включати вертолітну евакуацію, в разі потреби)
Всі додаткові витрати складають близько 650 дол (без перельоту і портера)
Маршрут повного треку навколо Аннапурни:
Катманду - Бесісахар (850 м) - селище Бахунданда (1310 м) - Дарапані (1920 м) - Чаме (2630 м) - Пісанг (3190 м) - Верхній Мананг (3570 м) - озеро Тілічо (4920 м) - селище Лєнтяй (4200 м) - Торонг Педі (4800 м) - перевал Торунг-Ла (5416 м) - Муктінатх (3800 м) - Джомсом - Марфа (2670 м) - Калопані (1200м) - Татопані (1200м) - Горепані (2850м) - гора Пун Хіл (3210м) - Покхара – Катманду
День 1. Приліт в Катманду - неймовірний Непал
Ласкаво просимо до Непалу, або Намасте, як кажуть самі непальці. Після прибуття в міжнародний аеропорт Трібхуван в Катманду, трансфер в готель, короткий відпочинок, а далі на вас чекають прогулянка містом і вечеря в ресторані традиційної непальської кухні, де за короткий час ви зможете насолодитися кухнею різних народностей Непалу, і спробувати місцевий алкогольний напій роксі.
День 2. Діагональний Базар - Будднатх - Сваямбунатх - Пашупатинатх - Площа Дурбар
Цілий день присвячуємо долині Катманду. Діагональний Базар, Будднатх, Сваямбунатх, Пашупатинатх або Площа Дурбар - вам про щось говорять ці слова? Ні? Пройде зовсім небагато часу і ви зможете з гордістю, провести друзям віртуальну екскурсію містом по вашим фото. Сьогодні ми гуляємо і оглядаємо буддистські і індуїстські храми, ступи, вдихаємо колорит і спокійно занурюємося в Непал. Повірте, він може подобатися чи ні, але точно нікого не залишить байдужим. Після прогулянки ми повертаємося в готель, нам ще потрібно відпочити перед дорогою.
День 3. Бесісахар (850 м) - Сяндже (1450 м)
Сьогодні рано вранці ми виїжджаємо до початку нашого треку навколо Аннапурни. Дорога приблизно займає 8 годин, але іноді бувають "сюрпризи". Терпіння і спокій, ніхто нікуди не поспішає - це основні правила в Непалі і обов'язково посмішка. Насолоджуємося дорогою і краєвидами. Після приїзду в Бесісахар (850 м) і обіду, ми починаємо наш гірський маршрут в селище Бахунданда (1310 м), що з непальського перекладається, як "гора брахманів". За умови гарної погоди, ми зможемо побачити засніжені гори Гімалаїв: Хімалчулі та Нагадчулі. Дорога веде нас амфитеатрами терас, уздовж майже вертикальних скель, густого лісу і різних поселень. Ночівля в Сяндже в гестхаусі.
День 4. Регіон Мананг - поселення Дарапані (1920 м)
Сьогодні на нас чекає трек з Сяндже в Дарапані (1920 м). Гірська стежка підіймається вздовж звивистого русла річки Маршанди в долину Тал. Через бамбукові гаї і рододендронові ліси, ми увійдемо в регіон Мананг. Місце сьогоднішньої ночівлі - Дарапані, типове тибетське поселення.
Денний перехід 17 км
День 5. Селище Чаме (2630 м)
Сніданок, збори і знову продовжуємо наш трек з Дарапані в Чаме (2630 м). Сьогодні досить складний день навколо Аннапурни: перехід по скелястій стежці, на якій іноді шлях ускладнюється зсувами. Кінцева точка - Чаме, центр регіону Мананг. Ночівля в гестхаусі.
Денний перехід 15 км
День 6. Пісанг (3190 м)
Крутою вузькою стежкою, крізь густі ліси, по треку ми піднімаємося вгору і підходимо до незвичної скелі, що височіє прямо з гірського потоку на півтора кілометри. Протягом всього шляху до Пісангу, дорога оточена гімалайськими горами, від яких перехоплює подих. Ночівля в гестхаусі, як і всі наступні по гірському маршруту, в селищі Пісанг (3190 м).
Денний перехід 15 км
День 7. Верхній Мананг (3570 м)
Ми досягаємо Верхнього Манангу (3570 м). Тут мало дощів, навіть в сезон мусонів над грядою Аннапурни. В очі кидається контраст рослинності і пейзажу. Холодний несприятливий клімат накладає свій відбиток. Ця область треку навколо Аннапурни рясніє високими кручами і екзотичними гірськими утвореннями, які контрастують з високими піками Гімалаїв.
Денний перехід 15 км
День 8. Базовий табір озера Тілі-Чо (4150 м)
Все вище і вище, по кільцю Аннапурни... Підіймаємося над Манангом і тут від панорами гір навколо перехоплює подих! Оце так! Порушити цю велич природи неможливо, варто тільки зачаїтися і спостерігати. Ночівля в базовому таборі озера Тілі-Чо (4150 м).
Денний перехід 14 км
День 9. Озеро Тілі-Чо (4920 м)
Озеро Тілі-Чо (4920 м) - найвисокогірніше в Світі, розташоване на висоті 4920 м. Крім того, що ми побачимо неймовірної краси Гімалаї, це ще дуже хороша акліматизація перед підйомом на перевал Торонг-Ла, яка дозволить полегшити процес сходження. Радіально гуляємо околицями озера, фотографуємося і насолоджуємося краєвидами Непалу.
Денний перехід 12 км
День 10. Лєнтяй (4200 м)
Після легкого дня, вранці починаємо повільний підйом, щоб уникнути гірської хвороби. Попереду нашого треку навколо Аннапурни невелике селище Лєнтяй (4200 м), де живуть пастухи яків, які випасають свої отари влітку. Тут ми з вами побачимо побут і життя звичайного гірського поселення Непалу.
Денний перехід 15 км
День 11. Торонг Педі (4800 м)
На нас чекає невеличкий перехід в Торонг Педі (4800 м). І тут вже відчувається висота Гімалаїв, тому йдемо повільно. Відпочиваємо перед сходженням, робимо невеликий акліматизаційний підйом.
Денний перехід 10 км
День 12. Трек Торонг Педі (4800 м) - перевал Торонг-Ла (5416 м) - Муктінатх (3800 м)
Складний день треку навколо Аннапурни, може стати ще складнішим, якщо випаде сніг. Встаємо до світанку, при світлі ліхтариків повільно піднімаємося вгору, поступово світає і ми, як під час прояви гігантської фотографії, спостерігаємо як гори виринають з темряви. Через кілька годин ми бачимо безліч кольорових молитовних прапорців, це перевал Торонг-Ла. Відпочиваємо, робимо пам'ятні знімки і починаємо наш спуск в Муктінатх, де відвідаємо його древній однойменний храм. Бажаючі також можуть "очиститися від гріхів", пройшовши під ста вісьмома джерелами і пірнув у два басейни з крижаною водою. Святкуємо!
Денний перехід 15 км
День 13. Кагбені - річка Каліґандакі - Джомсом - Марфа (2670 м)
Короткий перехід в кілька годин, і ми опиняємося в старовинному місті Кагбені, оточеному засніженими горами, - краса неймовірна! Спускаємося нижче вздовж русла річки Каліґандакі, в якій щасливці можуть знайти скам'янілі доісторичні молюски. Далі кільце Аннапурни нас приведе в Джомсом, де знаходиться маленький гірський аеропорт. Рухаємося вздовж "тибетських" пейзажів до самої Марфи (2670 м). Тут ми відвідаємо буддистський монастир і заночуємо.
Денний перехід 19 км
День 14. Трек Марфа (2670 м) - Гаса (2120 м) або Марфа - Калопані (1200м)
Знову вздовж русла річки Каліґандакі продовжуємо наш трек навколо Аннапурни. І ось воно! Відкривається шикарна панорама Гімалаїв: вершини Даулагірі, Тукуче, Нілгірі і Аннапурна І. Перехоплює дух і до кінця не віриться, що бачиш все це на власні очі. Непал неймовірний!
Денний перехід 18 км
День 15. Трек Гаса - Татопані або Калопані - Татопані (1200м)
Потроху замикаємо наше кільце навколо Аннапурни. Ми занурюємося в багаті тропічною зеленню ліси, все частіше зустрічаються поселення, і ми маємо можливість глибше зазирнути в побут непальців. До кінця дня ми потрапляємо в Татопані, що в перекладі з непальського означає - гаряча вода. Купання і релакс у відкритих басейнах, напис на стіні - "з пивом краще". Ну що ж, перевіримо!))
Денний перехід 20 км
День 16. Горепані (2850м)
Після короткого переходу, ми віддаляємося від Каліґандакі і піднімаємося до великого поселення кшатріїв і брахманів Сикхов (1980 м). Звідси починається крутий підйом до Горепані (2850м). Трек Аннапурни тримає міцно!) Відпочинок і милування краєвидами.
Денний перехід 15 км
День 17. Сходження на Пун Хіл (3210м) - трек з Горепані в Ґандрук (2050 м)
Ранній підйом. Без зайвих речей піднімаємося на Пун Хіл (3210м) і зустрічаємо там світанок, милуючись на Дхаулагірі, Аннапурну і Мачупучаре. Цю панораму ви не забудете ніколи, - справжній рай для фотографів на треку навколо Аннапурни. Повертаємося в готель на сніданок, пакуємося і вирушаємо далі, на привалах милуючись Гімалаями. Трек йде вниз через рододендронові ліси в Ґандрук (2050 м).
Денний перехід 15 км
День 18. Трек в Ная Пул – Покхара
Після сніданку ми продовжуємо наш піший похід по Непалу. Знову рододендронові ліси, тераси з рисом, залишки нецивілізованого життя... ось і Ная Пул - кінцева точка нашого треку навколо Аннапурни. Вантажимося на транспорт і їдемо в Покхару. Душ. Відпочинок. Прогулянка вечірнім містом.
Денний перехід 12 км
День 19. Покхара - озеро Фева - Ступа Миру
Сьогодні весь день ми присвятимо знайомству з цим містом. Така собі візитівка Непалу. Саме звідси походять всі відомі фотографії Головного Гімалайського Хребта на тлі озера. Тутешня атмосфера налаштовує на розслаблення і споглядання чудового. По озеру Фева ми прогуляємося на човниках і зможемо помилуватися гарними горами: Дхаулагірі, Аннапурна, Манаслу. Якщо ще залишилися сили після трекінгу, можемо піднятися до Ступи Миру, стежка до якої йде крізь мальовничі джунглі.
День 20. Переїзд Покхара – Катманду
На нас чекає ранній переїзд уздовж безкрайніх пейзажів: річок, терас і гір. Після прибуття в Катманду, у нас ще є час для купівля сувенірів і спроби втиснути все це в багаж)) Ввечері збираємося в ресторані на прощальну вечерю, де ми ще раз подумки пройдемось нашим треком довкола Аннапурни і згадаємо найяскравіші моменти. До зустрічі Непал і Гімалаї! Завтра переліт додому, по якому вже всі встигли скучити.
Рекомендації по треку навколо Аннапурни:
- Оскільки ми з Вами вирушаємо в високі гори Непалу, то готуватися до них потрібно заздалегідь. За різними джерелами і для кожної людини по-різному, перші прояви гірської хвороби можуть починатися з висоти 2500-3000 м: головні болі, запаморочення та інше. Потроху, і з максимальною акліматизацією, ми дійдемо до позначки в 5416 м (!). По-цьому, рекомендуємо як підготовку до треку навколо Аннапурни, робити регулярні (хоча б пару разів на тиждень) пробіжки на свіжому повітрі, якщо є можливість - коротенькі виходи в гори.
- Обов'язково прочитайте статті стосовно гірської хвороби, на цю тему існує безліч джерел. Попереджений - значить озброєний!
• рюкзак 30-40-50 літрів (з рейнкавером)
• спальник з температурою комфорту 0…-2°С
• сидушка (піддупник)
• трекінгові палиці ОБОВ’ЯЗКОВО
• гермо-мішки або поліетиленові пакети для пакування одягу в рюкзаку
• сонцезахисні окуляри з високим ступенем захисту від ультрафіолету
• сонцезахисний крем (не менш ніж 40 SPF) + бальзам для губ
• налобний ліхтарик
• мильно-рильне + косметичка (мило, зубна паста, щітка, рушник, крем і т.і.)
• вологі серветки
• особистий посуд (тарілка, ложка, кружка, по-можливості ніж)
• термос (0,7-1л)
• особиста аптечка зі звичним для вас набором ліків
• трекінгові черевики (бажано мембрана типу GORE-TEX і міцна підошва типу Vibram)
• сандалі або шльопанці для табору
• трекінгові штани, добре якщо є трансформери штани-шорти
• змінні штани (про запас)
• шорти
• головний убор – кепка (краще бедуінка) або Бафф, панама
• термо-футболки або сорочки з довгим рукавом для повсякденного носіння (2-3 шт)
• водозахисна, мембранна куртка або штормовка
• пуховка
• фліска (1-2 шт)
• теплі шапка і рукавички: одні по-легше, типу фліс; інші - теплі непродуваємі
• термо-білизна (футболка + гамаші)
• шкарпетки легкі на кожен день (не менш ніж 3 пари) і теплі (1-2 пара)
• купальник / плавки
• дощовик (пончо)
• пляшка для води / фляга для денних переходів – мінімум 1,5 л