- Маршрути
- Марокко
Марокко
Походи по Марокко 2021
Марокко - перлина Північної Африки, країна-казка, країна-загадка зі своїм ароматом і колоритом. Тут змішались гарячий темперамент чорного континенту і найдавніші східні традиції. Країна контрастів, де за фасадом розкішного готелю ховається старовинна мечеть, а за звичним торговим центром - галасливий ринок з захоплюючим ароматом спецій, східних солодощів і всіляких шовків... Стародавні міста, зі світу казок і чаклунів, безкрайня пустеля Сахара з теплими дюнами, високі снігові піки Атлаських гір і круті ущелини, галасливий Атлантичний океан і золоті пляжі, бурхливі річки і дзвінкі водоспади, оливкові й апельсинові гаї - все це дивовижний світ Марроко!
Маршрути піших походів по Марокко
Познайомитися з Африкою? Легко! Ми вирушаємо в піший похід по Високому Атласу - це раз. Обов'язково відвідаємо Марракеш, щоб відчути самий смак і колорит Марокко - це два. І закінчимо нашу подорож біля океану - в чарівній Ес-Сувейрі. Цей тур - ідеальний варіант для балуваних туристів, які вже багато де були і багато всього бачили... Фінікові, оливкові й апельсинові гаї, бурхливі річки і гірські озера, червоні гори і засніжені вершини Атласу - це піший похід. Культура країни, чудова суміш традицій сходу і західного впливу, знайомство з тим самим старим і майже не займаним цивілізацією Марокко - це гірські села і Марракеш. Таємничість і романтика, безліч екзотичних фруктів і свіжих морепродуктів, тепле атлантичне узбережжя... це Ес-Сувейра. Ви ще маєте сумніви? Серйозно?)
10 причин піти в піший похід по Марокко - відзначаємо місця для відвідування:
- Найвища точка Північної Африки - гора Тубкаль. Цей чотирьохтисячник вимагатиме зусиль для сходження. Підйом займає близько 4 годин. Схили гори часто покриті льодом, тому підніматися доведеться в кішках. Але з цього пішого маршруту по Марокко відкриваються дивовижні краєвиди: хребти Високого атласу, панорама Сахари, контрастні острівці оазисів і плідних річкових долин.
- Справжня оаза марокканської пустелі - Райська долина річки Тамрахт і каскадний водоспад Імузера. Гарна ущелина з пальмами - чудове місце для того, щоб розбити табір. Але враховуйте наближеність річки і можливість паводку.
- Селище Ташшедір – найвисокогірніше в горах Атласу. По дорозі до відомого поселення потрібно буде підніматися вздовж гірської річки. Пустельні гори будуть контрастувати з буйною зеленню біля води. На вершині 2310 метрів можна добренько відпочити і познайомитися з культурою і побутом берберів набагато ближче.
- Ущелина Дадес, де річка створила дивовижні скелі, обриви і фігурні кручі. Стіни ущелини різноманітних форм у висоту іноді досягають 500 метрів. Крім форми, дивують кольору скелястих обривів, які створюють приголомшливу панораму.
- Озеро Іфні - єдине природнє озеро в високогір'ї Атласу. Воно знаходиться на висоті 2300 метрів, і тут дуже зручно розбити намети під час пішого походу по Марокко. Озеро якнайкраще розташувалося серед пустельних гір. Тут можна відпочити після тривалого пішого дня, насолоджуючись водяною гладдю, а можна навіть скупатися в бірюзових водах Іфні.
- Гори спецій, тропічні фрукти і перські килими - це все про східні ринки. А місцеві страви... ммм. Приїхати в Марокко і не спробувати солодкий рогалик з начинкою з мелених горіхів кааб-едь-гзаль або суп харіра з баранини, нуту й овочів - просто неприпустимо. А чого вартує апельсиновий фреш прямо на гірських стежках?! Під час пішого походу – якомога доречно.
- Ессуейра (Ес-Сувейра) "місто синіх човнів" - селище на березі Атлантичного океану. Яскравий приклад того, як портові міста поєднують в собі кілька культур: берберську, єврейську, арабську і французьку. Як приклад, візьмемо ворота в старій частині міста, на яких відображені: католицький гребінець Сантьяго, зірка Давида і ісламський півмісяць. А взагалі, місто закохує в себе і зачаровує, все тим же колоритом і східним шармом, при цьому затишком і умиротворенням. Тут же ринки і кафе, сувенірні крами і торговці, вузькі вулиці старих медін, свіжі фрукти і тільки но виловлені морепродукти, і нескінченний океан... розлучатися дуже важко! У пішому поході - це обов'язковий пункт відвідин.
- Сахара - простора і трохи залякуюча. Крім пісків, хочеться насолодитися красою зоряного неба і світанку в пустелі. І, доречі, ландшафт в Сахарі передбачає не тільки піщані бархани і рідкісні оазиси. Є нагір'я і гряди, солончаки і вулканічні утворення, кам'янисті плато. Крім червоних дюн і екзотичних фортець є ще й природньо-історична пам'ятка - долина Драа з берберськими поселеннями.
- Стародавні міста і селища під час походу - це окрема любов. Обов'язкові для відвідування - древнє і самобутнє "місто білого кольору" Агадір, з золотистими пляжами, а також червоне місто-фортеця XI століття Айт-Бен-Хадду. "Ворота в Сахару" - невелике курортне містечко Ерфуд. Всього в 60 км від нього розташовані відомі дюни Ерг Шеббі. Вони притягують в Марокко тисячі туристів. Не забуваємо про унікальну архітектуру, мечеті, палаци і музеї в місті Марракеш.
- Всесвітньо відомі пляжі Марокко. Зібратися в похід в гори, але при цьому втратити можливість скупатись в Атлантичному океані? Ну ні!
Кращий сезон для пішого походу в гори Марокко
Для підкорення гір Високого Атласу цілком підійде будь-який сезон. Але не обманюйте себе тим, що Марокко - африканська країна, і значить тут завжди тепло. Так, тут і справді тепло, але це більше на узбережжі і в низах. Біля берегів Середземного моря справжні субтропіки, в іншій частині Марокко - континентальний клімат, і вже на березі Атлантичного океану трохи прохолодніше. При цьому, ніхто не відміняв холодну, сувору і досить сніжну зиму в горах. Тому, без якісного непромокаючого взуття, теплого комфортного одягу і надійного теплого спальника, краще на Високий Атлас не потикатися. Температура на висоті 2000 метрів вночі опускається до -5°C. А чим вище в гори, тим холодніше. Захист від сонця не зайвий, а без сонцезахисного крему влітку так взагалі в похід ні-ні! Окуляри від сонця - обов'язковий атрибут в горах.
Похід в Марокко навесні: березень, квітень і травень
Один з кращих сезонів для пішого походу в марокканські гори. На узбережжі немає надто сильної спеки, а в горах немає сильних холодів. Міжсезоння просто створене для активного відпочинку, а не для того, щоб валятися на пляжі. Навесні в горах повітря прогрівається до +20-22°C і часто піднімається вище. Правда, вночі температура може впасти до 0°C, в березні і квітні на схилах точно буде лежати сніг. Проте річки і джерела досить повноводні, а значить, не буде проблем з питною водою. До того ж, в долинах все цвіте і пахне, а на вершинах гір лежить сніг - одним словом, краса!
Червень, липень і серпень - йдемо в піший похід по Марокко влітку
Якщо ваша мета - пляжний відпочинок, то звичайно літні місяці підійдуть ідеально. Але ми то говоримо про активний похід!) Тому для трекінгу в Марокко краще підібрати інший період, аж надто влітку спекотно для таких переходів. І не забуваємо про те, що червень, липень і серпень - найдорожчі місяці.
Осінній похід: Марокко в вересні, жовтні і листопаді
Золоті місяці для походу в Марокко - це період з жовтня по листопад. Океан максимально прогрітий і можна купатися із задоволенням. Для пішохідного маршруту теж всі умови - в горах комфортна температура, а на Тубкалі мало снігу. Але вище 3000 м, як правило, сніговий покрив зберігається цілий рік. Вночі температура в горах може різко знижуватися, аж до заморозків, і не виключені дощі.
Зима в Марокко: особливості сезону грудень, січень та лютий
Зимовий сезон в Марокко чудово підходить для тих, хто не любить величезну кількість туристів. У цей період якраз спад ажіотажу, та й ціни суттєво нижчі за літні. В горах лежить сніг, але важко прохідних місць практично немає. На березі зима взагалі супер м'яка і тепла - вдень тут може бути близько +20°C. Тому, при бажанні, можна скупатися в океані.
Як дістатися в Марокко з Києва, Мінська та Москви - підбираємо авіаперельоти
Відправна точка для початку пішого походу по Марокко - це, зазвичай, Марракеш. Адже в місті є міжнародний аеропорт і звідси стартують в гори. Не забуваємо про те, що громадянам Росії віза в Марокко не потрібна, а ось білорусам і українцям необхідно оформити документи заздалегідь в посольстві.
- Стартуємо з Києва. До Марракеша можна долетіти приблизно за 300-400 доларів. Вам чудово підійдуть Austrian Airlines, політ триває 8 годин з однією пересадкою у Відні. Якщо летіти до Касабланки, то заплатити доведеться приблизно таку ж суму і летіти теж 8 годин. Тільки інші авіалінії - Air France. Іноді можна істотно заощадити, якщо летіти Ryanair з Кракова прямим рейсом до будь-якого великого міста Марокко, а там вже переїхати комфортним поїздом до Марракеша.
- В Марракеш з Білорусі летіти досить зручно. З Мінська на Belavia переліт триває 10 годин з однією пересадкою. Квитки коштують в районі 400-500 доларів. Той самий варіант з Ryanair, тільки з країн Прибалтики.
- З Москви політ до Марокко триває близько 8-9 годин. Оптимальний варіант за ціною - це авіалінії Iberia, Royal Air Maroc або TAP Portugal. Всі літаки цих компаній здійснюють одну пересадку десь в Європі чи Касабланці. Переліт обійдеться в 300-350 доларів. Дорожче, але без пересадки можна долетіти з Аерофлотом або Royal Air Maroc.
Хто може йти в піший похід по Марокко?
У похід по Марокко ми радимо йти більш-менш досвідченому туристу. Однозначно не новачкові! Чому? Тут будуть і довгі переходи, і спека вдень, і холод, а може і мороз вночі, і сніг на перевалах... - все це буде вимагати від вас фізичної та моральної витримки. Але найголовніше, що це гори вище 3000 м, а значить, у декого може проявлятися гірська хвороба в легкій формі. До цього теж потрібно бути готовим. Тому почніть з простішого походу в гори і перевірте свої сили: Карпати, Туреччина. Зберіть все необхідне для пішого походу, щоб вас маршрут став пригодою, а не іспитом. І тоді вже сміливо плануйте похід по Марокко, він однозначно залишить в пам'яті купу вражень і яскравих емоцій!